Naga MarketsEUR/USD

NOV-19-EURUSD-V1Para podeszła pod trzydniowy szczyt na wysokości 1.0717 w związku z publikacją środowych protokołów FOMC – EUR nadal znajduje się jednak w niedźwiedziej tendencji i nieuchronne poszerzenie różnic stóp procentowych jedynie pogłębi wspomniane zachowanie ceny.

Dodając do tego komentarze Mario Draghi’ego odnośnie spadków bazowej inflacji otrzymujemy scenariusz silnej presji na europejskiej walucie. Od strony technicznej EUR/USD może korygować w górę w kierunku 1.0820 przed dalszymi osunięciami celującymi w kwietniowe dołki na wysokości 1.0520. Otwórz zyskowną pozycję z brokerem HotForex.

AUD/USD

NOV-19-EURUSD-V1Odbicie od dołków na rynku towarowym wyraźnie wspiera dolara australijskiego. Bycze tendencje na Aussie powinny być kontynuowane gdyż oscylator stochastyczny wskazuje na popytowe momentum, a dodatkowo cena pokonała spadkową linię trendu. Silne zamknięcie powyżej pokonanej linii da kupującym pewność, że mogą pozwolić sobie na dalsze wypychanie ceny w kierunku 0.7260-0.7290. Dopiero w tym miejscu szukać będziemy okazji sprzedażowych i celować w 0.7062.

USD/CAD

Chart_15-11-19_12-02-46Para utworzyła formację klina pod tygodniowym szczytem, natomiast środowa świeca przybrała formę niedźwiedziego pin Bara (spadającej gwiazdy), co wywołało prawie natychmiastową wyprzedaż. Ruch ściągnął cenę pod 1.3300, który wspierał notowania od ostatnich dwóch sesji. Kolejne wsparcie znajduje się na wysokości 1.3194, w momencie gdy strefa oporu plasuje się pomiędzy 1.3300-1.3374.

Jako, że kanadyjska gospodarka jest silnie uzależniona od ropy, to USD/CAD oraz czarne złoto przesuwają się w odwrotnej korelacji.

Co dzisiaj rusza walutami?

Sam kontroluj zmianę wartości walut
Sam kontroluj zmianę wartości walut

W godzinach wieczornych na rynku widać silniejsze ruchy głównych walut – po dosyć spokojnym początku sesji. Antypody – AUD i NZD – nadal na prowadzeniu, które pogłębiają. Silniej tracić zaczął natomiast dolar australijski. Jeżeli chodzi o pozostałe waluty to sytuacja raczej mieszana, CHF płasko.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here