Naga MarketsDolar powinien być coraz droższy w wyniku powrotu niepokoju na rynki. Tegoroczny marzec przejdzie do historii pod kątem ogromnej zmienności. Co dla rynków przyniesie kwiecień? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Indeks dolara przy poziomie 100. S&P 500 rysuje podwójny szczyt

Za nami pierwszy kwartał 2020 roku. Czy kwiecień będzie lepszym okresem niż miniony miesiąc? W marcu zanotowano rekordową zmienność na wielu instrumentach finansowych. W ocenie eksperta sytuacja na rynkach finansowych powinna ulegać pogorszeniu.

Ostatnie zwyżki na giełdach i różne dziwne ruchy najprawdopodobniej wynikają z zakończenia miesiąca i kwartału. We Włoszech wyzdrowiała rekordowa ilość chorych, choć w mojej ocenie jest to dopiero światełko w tunelu – powiedział analityk BOŚ.

Aktualna sytuacja w USA determinuje dalszy rozwój pandemii koronawirusa – 164 tys. zakażonych i sprzeczne informacje co do potencjalnego lock-downu. Donald Trump oznajmił, że będzie dobrze jeśli liczba zgonów w USA nie przekroczy 200 tys., co sugeruje liczbę zakażonych idącą w miliony. W ocenie eksperta brak spójnej polityki poszczególnych stanów może działać niekorzystanie na rozwój pandemii w USA.

Tymczasem indeks SP500 na wykresie H1 wyrysował formację podwójnego szczytu, co może sugerować koniec impulsu wzrostowego. Z kolei indeks dolara pozostaje pod wpływem fali wzrostowej. Jak uważa ekspert DXY powinien wzrosnąć przynajmniej do poziomu 101.

Dolar powinien się umacniać również za sprawą powrotu niepokoju na rynki, co wyraźnie go premiuje – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here