Naga Markets

Co dalej ze szwajcarskim frankiem? Kurs EUR/CHF okiem HSBC i CommerzbankuAnalitycy banku HSBC wahają się, czy Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) jest skłonny do zacieśniania polityki monetarnej w swoim kraju. Do tego czasu oczekują, że w nadchodzących tygodniach kurs EUR/CHF będzie poruszał się na południe.

Czy kurs franka (EUR/CHF) zdoła odnotować wzrosty?

Nie jesteśmy przekonani, czy SNB w swoich ostatnich wypowiedziach faktycznie zmienił kierunek na zmianę polityki pieniężnej, a jego główny argument nadal wskazuje na ujemne stopy i chęć interwencji na rynku walutowym. Posiedzenie SNB, które odbędzie się 16 czerwca przyniesie większą jasność w tej kwestii – napisali analitycy HSBC.W swojej najnowszej nocie, HSBC dodał również, że podczas gdy kurs EUR/CHF może w najbliższych tygodniach się obniżyć – podobnie jak EUR/USD – to uważa, że korekta na parze walutowej USD/CHF może być już zakończona.

Z drugiej strony, bank Commerzbank prognozuje, że kurs EUR/CHF będzie cieszyć się wzrostem tak długo, ile Narodowy Bank Szwajcarii nie będzie się spieszył z podwyżką stóp procentowych. Do tego czasu euro będzie silniejsze od franka.

Notowania EUR/CHF, wykres dzienny
Notowania EUR/CHF, wykres dzienny

Można założyć, że SNB będzie prawdopodobnie zainteresowany zakończeniem polityki ujemnych stóp procentowych. Dlatego sensowne byłoby podążanie za EBC. Biorąc pod uwagę, że EBC prawdopodobnie podniesie swoją główną stopę procentową w lipcu, najwyższy czas, aby SNB podjął podobne działania – napisali analitycy Commerzbanku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Analitycy dodali również, że jeśli presja cenowa w Szwajcarii nie wzrośnie w najbliższych miesiącach, SNB mógłby nie spieszyć się z podwyżką. Do tego czasu euro będzie miało przewagę nad frankiem za względu na bardziej jastrzębi EBC.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here