Naga Marketsdanske-bank-logoTen tydzień nie obfituje w znaczną ilość danych makroekonomicznych, jednak na pewno nie można uznać dotychczasowych sesji za nudne. Wczoraj europejskie parkiety nurkowały – niepokoić mogły potężne spadki na greckiej giełdzie – dziś w nocy dość mocno osunęło się Nikkei. Analitycy Danske dzielą się swoimi spostrzeżeniami na rynek i zwracają uwagę na najbliższe ważne wydarzenia.


Zarówno nasi analitycy, jak i prawdopodobnie rynek nie zwracają zbyt dużej uwagi na dzisiejsze publikacje. To co zwraca uwagę natomiast – już się wydarzyło. Mowa przede wszystkim o potężnym spadku wartości japońskiej giełdy oraz będącym odpowiedzią na te wydarzenia skokiem zmienności.

Przeczytaj również – Japońskie obligacje poniżej 0% – USD/JPY w dół, Nikkei traci ponad 5%!

Gwałtowna zmiana na rynku wobec apetytu na ryzyko uwolniła podaż, która niesiona prognozami niskiego poziomu inflacji oraz powolnego wzrostu gospodarczego wytoczyła ciężkie działa na jednym z niewielu rozwiniętych rynków w regionie. Niedźwiedzie z Nikkei przeniosły się również na parkiety Europy, gdzie większość głównych indeksów znajduje się poniżej kreski.

Czekając na oświadczenie prezes Yellen przed amerykańskim Kongresem, głównym czynnikiem ryzyka na USD/JPY pozostaje jen. Nie ma wątpliwości, że rosnąca presja na bank centralny Japonii oraz kolejne – coraz gorsze – prognozy dotyczące najważniejszych wskaźników gospodarczych powodują, że ryzyko kolejnych działań ze strony BoJ jest wysokie. Gubernator Kuroda jasno dał do zrozumienia, że dla niego nie ma dolnego ograniczenia dla wysokości stóp procentowych. W przypadku gdy jen wciąż nabiera wartości – kolejne interwencje ze strony Bank of Japan są nieuniknione – prognozuje Danske.USDJPYH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here