Naga MarketsLogo-Credit-AgricolePowrót cen ropy naftowej poniżej 30 USD spowodował, że CAD znalazło się na celowniku niedźwiedzi. Analitycy Credit Agricole pochylają się nad USD/CAD i próbują ocenić, jak długo para pozostanie w trendzie wzrostowym.


Wydawało się, że to może być spora korekta – gdy pod koniec stycznia ceny ropy naftowej zaczęły gwałtownie wzrastać, reakcję zauważyliśmy również w wycenie USD/CAD. Para niesiona słabością dolara oraz coraz bardziej pożądanym CAD rozpoczęła swoją – największą od półrocza – korektę spadkową.

USDCADDailyW tym momencie, sytuacja na wykresach ropy naftowej wciąż pozostaje głównym czynnikiem cenotwórczym – szczególnie dla CAD. Nie wolno jednak nie doceniać pozycji USD – przyznają analitycy Credit Agricole i zwracają uwagę na coraz mniej optymistyczne prognozy zarówno dla realnej gospodarki Stanów jak i będącej odpowiedzią na nią, polityką monetarną Fed.

Handluj kanadyjskim dolarem razem z FxPro – sprawdź warunki oferowane przez brokera.

Ostatnie, dość gołębie komentarze ze strony ważnych członków FOMC sprawiają, że coraz mniej prawdopodobna staje się marcowa podwyżka stóp procentowych w Stanach. To oczywiście odbija się na wycenie samego USD, którego wycena zakładała taki scenariusz. Mimo to pozostajemy dość byczo nastawieni do USD/CAD zwłaszcza, że do długoterminowej linii trendu jeszcze jest daleko. Będziemy również uważnie śledzić dzisiejsze oświadczenie prezes Janet Yellen – czytamy w dzisiejszej rekomendacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here