Naga Marketslogo-societe-generale-1Najbliższe dni i tygodnie będą wypełnione nie tylko domniemaniami dotyczącymi terminu pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych w Stanach, ale również wpływu kolejnego cyklu polityki Fed na światowe parkiety oraz rynek surowcowy. Societe Generale w swojej dzisiejszej rekomendacji walutowej skupia się na przyszłości trzech walut z grupy G10 – USD, EUR oraz JPY.


 Awersja do ryzyka, odpływ kapitału z Chin czy wciąż pogarszająca się sytuacja na rynku surowców wskazuje, że niezależnie od przyszłych działań Fed będziemy świadkami szczególnego wybicia się trzech wymienionych wcześniej walorów ponad większość, jeśli nie wszystkie pozostałe waluty – stwierdza w początkowym akapicie swojej rekomendacji Societe Generale. Jednak tylko w przypadku gdy prognozowana podwyżka stóp procentowych w Stanach ponownie stanie się głównym scenariuszem rynkowym, rajd USD względem EUR czy JPY ma szansę być kontynuowany – dodaje bank. x25

Biorąc pod uwagę wczorajsze spotkanie EBC, a później konferencję Mario Draghiego, bank centralny Strefy Euro nie do końca jest za podejmowaniem “każdych potrzebnych działań” by ratować gospodarkę Strefy, jednak dalsze kontynuowanie programu luzowania jest wciąż głównym scenariuszem EBC. Dalszy wzrost gospodarczy zjednoczonej Europy jest niepewny, a stopa inflacji wciąż niska – zauważa SocGen. Nadal przychylamy się do byczego scenariusza dla walut G3, jednak bez równomiernego wsparcia, EUR najprawdopodobniej będzie tracić względem jena i amerykańskiego dolara – dodaje bank.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here