Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaNa łamach programu „Kulisy Rynków” w Comparic24.TV Adam Rak rozmawiał ze znaną w polskiej branży inwestycyjnej Dorotą Sierakowską z DM BOŚ. Głównym tematem rozmowy był rynek ropy naftowej. Ceny ropy konsolidują w rejonie $60 za baryłkę w oczekiwaniu na dalsze doniesienia z frontu wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Arabia Saudyjska z kolei powraca do tematu pierwotnej oferty publicznej Saudi Aramco, największej spółki naftowej na świecie. Co dalej z ropą? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


OPEC zmniejszy podaż ropy, gdy cena zacznie spadać?

W aktualnym momencie czynniki szans i zagrożeń obracają się w sferze politycznej, nawet dużo bardziej niż czynniki fundamentalne. Ostatnio w globalnej polityce i w relacjach między największymi gospodarkami dzieje się wiele i to przekłada się na notowania ropy naftowej – oznajmił gość programu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie analityka główny, negatywny czynnik wpływający na ropę jest to wojna handlowa między USA, a Chinami. Konflikt ten wpływa również na oczekiwania dotyczące globalnego popytu na ropę, przez co negatywnie przekłada się bezpośrednio na oczekiwania w całej, globalnej gospodarce.

Z drugiej strony w ocenie eksperta DM BOŚ, pozytywnie na notowania czarnego złota wpływa kartel OPEC. Cięcia w produkcji OPEC zostały przedłużone do marca 2020 roku, a na początku grudnia odbędzie się kolejne spotkanie we Wiedniu na którym będzie dyskutowana kwestia przedłużenia porozumienia naftowego, co obecnie jest niemal pewne.

Dodatkowo ważną kwestią będzie debata nad zmianą aktualnych limitów – może je obniżyć? Takie rozwiązanie będzie brane pod uwagę, gdy pojawi się duża presja na spadki ropy poniżej obecnych poziomów – dodała.

W ocenie eksperta obecnie zarówno OPEC i wojna handlowa w dużej mierze się neutralizują, co w efekcie powoduje konsolidację na rynku od dłuższego czasu. Poziom 60 USD za baryłkę ropy Brent to cena, którą większość krajów kartelu akceptuje.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here