Naga MarketsCo dalej z randem południowoafrykańskim?Para walutowa USDZAR od dekady porusza się we wzrostowym kanale trendowym, gdzie ostatnie trzy kwartały tworzą korektę rozciągająca się prawie na jego całą szerokość.
Sama faza spadkowa składa się z szeregu impulsów i korekt, a ostatni z nich zasługuje na szczególne potraktowanie. Ubiegły tydzień zostawił dużą białą świecę na wykresie, a początek tego dodał kolejne pipsy tworząc cenę High bieżącej świecy na poziomie 15.66.

Para walutowa USDZAR od dekady porusza się we wzrostowym kanale trendowym

Wartość ta znajduje się pośrodku dwóch różnych mierzeń Fibonacciego. Pierwsze to kierunkowa równość korekt oznaczona jako FE100 wskazująca cenę 15.72. Druga to kontratakujące porównanie impulsu spadkowego z ostatnimi wzrostami o wartości 38.2%, znajdujące się na poziomie 15.56.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym samym otrzymujemy szeroki obszar ważnego oporu, który ma znaczenie dla podaży, o czym informuje bieżący duży cień na świecy tygodniowej.

Pomimo że trend wyższego rzędu pozostaje wzrostowy, to podaż ma szanse na rozbudowanie korekty, co wynika z powyższej analizy.

Niskie wartości wskaźnika RSI sugerują, że przecena USD powinna dobiegać końca. W roku 2018 taka sytuacja rozpoczęła dużą falę aprecjacji dolara amerykańskiego. Jeżeli i tym razem wskaźnik relatywnej siły miałby rację, to opór 15.66 jest poważnie zagrożony i wkrótce może przejść do historii.

Pod względem analizy czystego wykresu na szczególną uwagę zasługuje wsparcie 14.00. To z tej wartości w ostatnim czasie rozpoczynały się fale wzrostowe. Być może i tym razem historia się powtórzy.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here