Naga MarketsNa łamach programu „Puls rynku” w Comparic24.TV Adam Rak poinformował, iż frank szwajcarski pozostaje powyżej psychologicznej granicy czterech złotych, dolar niebezpiecznie zbliża się do poziomu siedem groszy niższego. Słabość polskiej waluty na przestrzeni ostatnich tygodni jest faktem. Co tłumaczy ten fakt? Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów.


Kurs euro do złotego „zapukał” w rejon 4,40 zł

W dzisiejszym odcinku „Puls Rynków” gośćmi Adama Raka byli eksperci Anna Korzec i Daniel Ligocki z Rkantor.com. Opowiedzieli m.in. o kondycji polskiego złotego i czynnikach makroekonomicznych wpływających na wycenę poszczególnych walut. Więcej dowiesz się oglądając cały program!

Nastroje polskich konsumentów są dobre, rosną płace. Jeśli chodzi o Polską gospodarkę to nic nie wskazuje na to, aby nasza waluta miała się osłabiać. Jednak jak widzimy na wykresach głównych walut w relacji do złotego to osłabienie jest widoczne. Ciekawa sytuacja jest na EUR/USD, gdzie nie widać istotnych zmian, a w tym samym czasie EUR/PLN wzrósł o 7 groszy. Patrząc na tempo PKB, w Niemczech prognozy są ujemne, co może oznaczać potencjalną recesję. Podobna negatywna tendencja jest w całej strefie euro, co zwiększa presję na EBC, aby zmniejszył stopy procentowe i napędził ekspansję gospodarczą. Niepokojąca jest także słaba inflacja i to wszystko stawia Polskę w pozycji tzw. zielonej wyspy – zauważa Anna Korzec.

Dane z polskiej gospodarski są nadzwyczaj dobre, a złoty od 22 lipca rozpoczął silną deprecjację w stosunku do euro. Inwestorzy rozpoczęli bronić polskiej złotówki. W dłuższej perspektywie uważam, że złoty do euro powinien zyskiwać – dodał Daniel Ligocki.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here