Naga Markets

Co dalej z notowaniami Ethereum Classic? Będzie prosperował po hard forku?Ethereum jest jedną z dwóch czołowych kryptowalut – jednak istnieje inna wersja waluty, która twierdzi, że jest prawdziwie autentyczna. Jest to Ethereum Classic (ETC), moneta, która trzyma się oryginalnego blockchaina po hard forku – i odnotowała silny wzrost jak dotąd w lipcu, po spadku w czerwcu.

Wzrosty ETH

W dniu 27 lipca cena wzrosła o 8,4% do 27,15 USD, co oznacza, że zyskała 81% wartości od ceny zamknięcia 14,92 USD pod koniec czerwca. W czerwcu natomiast straciła 37% wartości.Jego siostrzana moneta ether (ETH) podążała za podobnym, choć mniej dramatycznym, wzorcem w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, wykazując gwałtowny (45%) spadek w czerwcu i (15%) wzrost w lipcu.

Co dalej z notowaniami Ethereum Classic? Będzie prosperował po hard forku?
Notowania ETHEREUM w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Ta nowa cena podnosi kapitalizację rynkową ETC do 3,6 mld USD i spowodowała wzrost na 21 miejsce w lidze kryptowalut.

Być może w miarę jak ETH zbliża się do swojego przeniesienia na algorytm wydobywczy proof-of-stake z proof-of-work (PoW), podczas gdy klasyczny ETC utrzymuje status PoW, ten drugi okazuje się bardziej popularny jako przechowywanie wartości ze względu na tańszą cenę.

Jakie są merytoryczne różnice między ETC a ETH? Co napędzało cenę ethereum classic?

Ten artykuł patrzy na najnowsze wiadomości i rozwój ETC, przegląda niektóre aktualne prognozy i analizy cen monet ETC, a także stara się zrozumieć, co jest realistyczną ceną docelową w najbliższej przyszłości i oczekiwaniami na dłuższy czas.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

NED

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Kto założył ETC?

Blockchain Ethereum został uruchomiony w 2015 roku po dwóch latach rozwoju przez współzałożycieli Vitalik Buterin i Gavin Wood wraz z Charlesem Hoskinsonem i Anthonym Di Iorio.

W czerwcu 2016 roku członkowie społeczności Ethereum rozpoczęli intensywną debatę nad potencjalnym hard forkiem, czyli podziałem, po włamaniu do zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO), które spowodowało kradzież 3,6 miliona monet eteru.

Choć członkowie i to, po której stronie debaty się opowiedzieli, pozostają anonimowi, strona namawiająca do zmiany blockchaina ostatecznie wygrała argument i 20 lipca 2016 r. stworzyła hard fork Ethereum, który jest teraz ETH, drugą największą kryptowalutą.

Prognoza od ETC

Krótkoterminowa prognoza ceny monet Ethereum Classic firmy CoinCodex sugerowała, że cena może spaść do 31,14 USD do 1 sierpnia. W chwili pisania (28 lipca) analiza techniczna witryny wykazała, że ETC ma poziomy wsparcia na 27,48 USD, 22,23 USD i 19,48 USD oraz poziomy oporu na 35,47 USD, 38,22 USD i 43,47 USD. Jego sentyment jest byczy, z 26 byczymi wskaźnikami technicznymi i czterema niedźwiedzimi.

W przypadku dłuższej perspektywy, prognoza ceny kryptowalut ETC z opartej na algorytmach witryny prognozowania Wallet Investor pokazała wzrost ceny do 39,438 USD tym razem w przyszłym roku. Następnie przeszła do prognozy ETC na poziomie 95,222 USD do lipca 2027 roku.

W swojej prognozie dotyczącej kryptowaluty Ethereum Classic, DigitalCoinPrice zasugerował, że cena ETC może wynieść średnio 44,12 USD w 2022 roku. Jego prognoza ETC szacowała, że cena może wzrosnąć, aby osiągnąć 62,81 USD do 2025 roku. W dłuższej perspektywie wartość monety została przewidziana na średnią wartość 152,64 USD w 2030 roku.

Prognoza cen ETC od Gov Capital zakładała, że cena monety wyniesie 56,19 USD tym razem w przyszłym roku i wzrośnie do 232,53 USD w ciągu pięciu lat.

Prognoza Ethereum Classic z Coin Price Forecast była również bycza, przewidując, że cena może zakończyć 2022 r. na poziomie 43,20 USD, 2024 r. na poziomie 73,65 USD i 2030 r. na poziomie 144,34 USD.

Co dalej z notowaniami Ethereum Classic? Będzie prosperował po hard forku?
Notowania ETHEREUM CLASSIC w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Ważne jest, aby pamiętać, że rynki kryptowalut pozostają niezwykle zmienne, co sprawia, że dokładne przewidywania tego, jaka będzie cena monety za kilka godzin, są bardzo trudne, a jeszcze trudniej podać długoterminowe szacunki. W związku z tym analitycy i strony internetowe zajmujące się prognozowaniem mogą się mylić w swoich przewidywaniach.

Resztę artykułu znajdziesz w tym miejscu

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here