Naga MarketsNorges Bank podnosi stopy od roku, a mimo to korona norweska osłabia się względem głównych walut. Dlaczego tak się dzieje i kiedy norweska waluta rozpocznie aprecjację? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Stabilna sytuacja geopolityczna wesprze koronę norweską

Ekspert zauważa, iż za każdym razem, gdy np. powraca awersja do ryzyka na świecie i tzw. bezpieczne przystanie np. jen japoński czy frank szwajcarski zyskują na wartości wówczas korona norweska oraz szwedzka są pierwszymi walutami, które silnie tracą na takiej sytuacji.

Jeśli spojrzymy na to co robi Bank Norwegii, a przypomnę, iż od blisko roku podnosi stopy procentowe, to słabość korony norweskiej może nieco dziwić. Waluty skandynawskie są nieco specyficznym obszarem, gdzie nie zawsze proste schematy funkcjonują. Korona norweska oraz szwedzka to są waluty w grupie G10 z podwyższoną betą. Są one najbardziej wrażliwe na wszelkie informacje związane z globalnym ryzykiem – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie Rogalskiego korona norweska zacznie zyskiwać, gdy nastąpi porozumienie handlowe między USA, a Chinami lub wyjaśni się niepewność związana z Brexitem.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here