Naga MarketsBNP-Paribas-logoUSD/JPY od początku roku gwałtownie spada natrafiając w tym momencie na kluczowe wsparcie dla tej pary. Czy siły podaży zostaną zastąpione przez kupujących? Zdaniem analityków BNP – są na to spore szanse.


Z ostatnich minutek FOMC jasno wynika, że sytuacja na rynku pracy jest jednym z głównych czynników warunkujących przyszłe podwyżki stóp procentowych w USA. Zatem oczy wszystkich inwestorów były dziś zwrócone na Stany i raport non-farming payrolls.

Mocny odczyt popularnych payrollsów będzie silnym prowzrostowym czynnikiem USD, spełniając tym samym nasze założenia na ten kwartał w związku z amerykańskim rynkiem pracy – stwierdzają analitycy BNP. Wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym przekraczający 200 tysięcy powinien znacznie podwyższyć prawdopodobieństwo przeprowadzenia pierwszej podwyżki już w marcu tego roku.

Stwórz własny model quant – sprawdź ofertę FxPro.

JPY z kolei jak dotąd radzi sobie świetnie w 2016 roku, nabierając wartości względem dolara i walut surowcowych. Analitycy banku stwierdzają jednak, że sytuacja ta nie będzie trwać wiecznie, a dobry moment do sprzedaży JPY już nadszedł. Autorski model quant BNP wskazuje, że USD/JPY już jest wystarczająco tanie: chartDodatkowo wydaje się nam, że im bardziej JPY zyskuje na wartości, tym bardziej prawdopodobna staje się kolejna reakcja ze strony BoJ luzująca aktualną politykę monetarną kraju. Sytuacja techniczna również wskazuje na potencjał do wzrostów – znajdujemy się nad kluczowym wsparciem z interwału tygodniowego i choć do osiągnięcia strefy jeszcze zostało nieco miejsca, to BNP już w środę dokonało pierwszego kupna USD/JPY z poziomu 118,60 z poziomem docelowym w rejonie 123,70. USDJPY.nddDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here