Naga MarketsDziś tj. 27 września analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej GBP/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii popularny „kabel” jest gotowy do wyjścia z konsolidacji, jeśli przebije kluczowe poziomy.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Według specjalistów ds. strategii walutowych w grupie UOB, para GBP/USD po wczorajszej konferencji FOMC może pozostać w zwiększonej zmienności, co z kolei powinno przełożyć się na silniejsze impulsy, które są charakterystyczne dla tej pary walutowej.

Komentarz intraday: – Podkreśliliśmy wczoraj, że widzimy większe ryzyko ruchu w górę, ale trwałe przebicie powyżej 1.3220 byłoby dla nas zaskoczeniem. GBP/USD wykonał krótki ruch wzrostowy po ogłoszeniu FOMC, ale szybko odwrócił się po dotarciu do oporu na 1.3218. Podczas gdy presja na wzrost została złagodzona, jest zbyt wcześnie, aby oczekiwać znacznego spadku na GBP/USD. Bardziej prawdopodobny scenariusz widzimy w konsolidacji. Oczekiwany zakres to 1.3100 – 1.3210.

Zobacz również: Barclays o kierunku głównych par walutowych

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: GBP/USD dotarł wczoraj do 1.3218, zaledwie 2 pipsy brakło do osiągnięcia wskazywanego przez nas górnego ograniczenia konsolidacji 1.3020 – 1.3220. Jak podkreślaliśmy wczoraj, pomimo dość ostrego odbicia od poziomu 1.3041, który miał miejsce w zeszły piątek, nadal bierzemy pod uwagę ruchy cenowe w ramach fazy konsolidacji. Patrząc dalej, wyraźne przebicie powyżej 1.3220 byłoby dobrą wskazówką, że GBP jest gotowy do wzrostów i zmierzenia się ze szczytem 1.3295 z zeszłego tygodnia.

Zobacz również: EUR/USD na celowniku instytucji. Dalsze wzrosty nadal oczekiwaneConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here