Naga Marketscreditsuisse

Jak przedstawia się sytuacja na rynku? W dzisiejszej rekomendacji walutowej Credit Suisse dzieli się swoim poglądem na EUR/USD.


Jeszcze niecały tydzień temu rynki zamarły w oczekiwaniu na – jak wówczas się wydawało – nieunikniony Grexit. Dodatkowych wrażeń zapewniały Chiny i obawy o turbulencje finansowe spowodowane sytuacją na tamtejszej giełdzie. Jednak żaden z czarnych scenariuszy się nie sprawdził. Efektem tego, jest zauważalny wzrost apetytu na ryzyko.

Credit Suisse podziela opinię Janet Yellen z jej półrocznego raportu na temat działalności FED – jeśli czynniki makroekonomiczne w Stanach będą nadal się poprawiać, Rezerwa będzie musiała podnieść stopy procentowe. Credit Suisse zauważa poprawiające się wyniki amerykańskiej gospodarki i podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy co do daty pierwszej od wielu lat podwyżki stóp procentowych w USA. I choć członkowie FOMC, zdaniem CS nigdy nie powiedzą tego głośno, to również oni oczekują zacieśnienia polityki monetarnej Stanów we wrześniu.

b17Przez to, różnica w oprocentowaniu sprawia, że krótkie pozycje na EUR/USD stają się bardzo atrakcyjne. Credit Suisse kontynuuje swoje wcześniejsze prognozy i ocenia, że kurs pary w ciągu kolejnych 3 miesięcy znajdzie się w okolicach 1,05. Za rok z kolei, możemy oczekiwać spadku EUR/USD do poziomu 0,98.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here