Naga MarketsDziś poznaliśmy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie wysokości stóp procentowych. Wbrew wielu spekulacjom, które nasilały się wraz z kolejnymi danymi dotyczącymi inflacji w strefie euro, rada banku nie wprowadziła żadnych zmian w swojej polityce pieniężnej. Co więcej, podczas konferencji prasowej prezes banku Mario Draghi zasugerował, że bank nie planuje takich zmian również w najbliższej przyszłości.

Decyzja okazała się dużym rozczarowaniem dal wielu inwestorów i doprowadziła do gwałtownego umocnienia EUR/USD.  Od publikacji raportu ECB największy wolumen kupna na platformie międzybankowej odnotowaliśmy na poziomie 1.380 USD. Stosunek transakcji kupna do transakcji sprzedaży wyniósł 77 do 23.

 analiza techniczna eurusd 060314 1

Wykres za Thomson Reuters

Dopóki to wsparcie zostaje utrzymane możemy liczyć na utrzymanie trendu wzrostowego. Pierwszym oporem, na którym powinna pojawić się większa podaż jest teraz poziom 1.385 USD.

Powyżej tego poziomu nie widać dużych szans na sprzedaż EUR przez duże podmioty. Po przełamaniu 1.385 USD kurs EUR/USD może wrócić do szczytu z grudnia 2013 r., czyli 1.3892 USD.

 analiza techniczna eurusd 060314 2

Wykres za Thomson Reuters

 analiza techniczna eurusd 060314 3

Autor: ITH na platformie Thomson ReutersConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here