Naga MarketsTrzymajcie shorty na EUR/USD! Credit Suisse i CommerzbankPo zeszłotygodniowej decyzji EBC, EUR znalazło się z powrotem w centrum zainteresowania. Gwałtowna reakcja popytu spowodowana rozczarowaniem jakie zaserwowano nam w Frankfurcie spowodowała, że w tym momencie analiza techniczna wielu par powiązanych z EUR jest bardzo utrudniona. Commerzbank sprawdza czego możemy się spodziewać po EUR/GBP.


W tym momencie dokładne wyniki wzrostu PKB strefy euro w trzecim kwartale 2015 roku już nie są tak interesujące dla większości z inwestorów. Brak, choć być może to zbyt duże słowo, ale z całą pewnością niedostateczne poluzowanie polityki monetarnej EBC spowodowało, że już niewiele wydarzeń makroekonomicznych w tym roku wpłynie w szczególny sposób na wycenę EUR – przekonują specjaliści Commerzbanku.

Najbliższą decyzję BoE, a także inne wydarzenia makroekonomiczne można śledzić na bieżąco w naszym dziale Rynki na Żywo.

Większym znakiem zapytania pozostaje brytyjski funt. W tym tygodniu (czwartek) będziemy świadkami kolejnego głosowania członków BoE nad polityką monetarną Wielkiej Brytanii i do tej pory nie wiadomo co zrobi Bank of England. Po rozczarowaniu EBC, można się spodziewać wszystkiego, jednak porównując sytuację Zjednoczonego Królestwa i Stanów Zjednoczonych czy UE otrzymamy podobny obraz – wzrost gospodarczy niemal identyczny jak w USA, inflacja bliska zeru jak na Kontynencie. BoE już wcześniej sygnalizował potrzebę zaostrzenia swojej obecnej polityki, jednak najwyraźniej nie jest to potrzeba natychmiastowa. Commerzbank na fali dzisiejszych danych nie wyjawia szczególnie jastrzębiego sentymentu do czwartkowej decyzji BoE i skupia się raczej na sytuacji technicznej EUR/GBP.

A para wydaje się nie być zmęczona ciągłymi wzrostami. Niedawno przebity poziom szczytu czwartku 3 grudnia pozwala nam sądzić, że w najbliższych dniach EUR/GBP powinno przejawiać raczej prowzrostowe intencje – ocenia bank. Najbliższy opór w rejonach 0,7300, gdzie znajduje się również zniesienie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego. EURGBPH4tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrade Ideas od UBS: Problemy walut surowcowych
Następny artykułAnaliza Ichimoku indeksów SP500 i DAX 8 grudnia 2015
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here