Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleCo na temat dwóch popularnych walut EUR oraz AUD sądzą specjaliści banku inwestycyjnego Credit Agricole? Najnowsza rekomendacja z całą pewnością rozjaśni nieco spojrzenie na te walory zarówno tym, którzy aktualnie posiadają na nich otwarte pozycje jak również tym, którzy dopiero szukają okazji inwestycyjnej.


Australijski dolar był ostatnio dość mocno wspierany przez kupujących pomimo, stłumionych oczekiwań odnośnie popytu wewnętrznego będących pośrednio wynikiem kolejnych słabszych danych z Chin – zauważa Credit Agricole. Zdaniem banku, ostatnie wzrosty AUD można wytłumaczyć pewniejszą postawą australijskich przedsiębiorców, która może prowadzić do silniejszego wzrostu zatrudnienia niż dotychczas zakładały to prognozy.

Przed ustalonymi na ten tydzień odczytami na temat australijskiego rynku pracy, ryzyko dalszych spadków na AUD pozostaje ograniczone – stwierdza dzisiejsza rekomendacja. Jednak w obliczu słabego wzrostu światowego PKB, ceny surowców na rynkach wciąż narażone są na kolejne ataki podaży co w negatywny sposób wpłynie również na skorelowane waluty. Warto również zaznaczyć, że silniejsze niż przewidywane dane z rynku pracy, jakkolwiek wysokie by nie były, prawdopodobnie nie wpłyną na aktualną, gołębią postawę RBA. Z tego powodu nadal rekomendujemy sprzedaż AUD – stwierdza Credit Agricole.AUDUSDH4

Odnośnie EUR, bank stwierdza, że wspólna waluta ostatnio korzystała z niestabilnej sytuacji związanej z sentymentem inwestorów oraz spadku prawdopodobieństwa przeprowadzenia pierwszej od lat podwyżki stóp procentowych przez Fed. W krótkim terminie, kolejne wzrosty na EUR nie mogą być wykluczone – stwierdza Credit Agricole – niemniej jednak oczekujemy, że w dłuższym terminie sprzedaż EUR względem choćby GBP opłaci się.

EURGBPH4

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here