Naga MarketsKurs dolara traci. EUR/USD powyżej 1,19. Minut FOMC coś zmienią?Rynki obecnie żyją tym, że coraz bardziej ujemne, skorygowane o inflację rentowności amerykańskich obligacji rządowych spychają w dół kurs dolara amerykańskiego. Zmusza to inwestorów do rozglądania się za innymi aktywami, przeważnie kierując ich w stronę złota i akcji. Dziś o godz. 20:00 poznamy protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), tzw. minutes, który powinien przyciągnąć uwagę inwestorów i może wpłynąć na notowania greenbacka.

  • Oczy inwestorów skupią się dziś na publikacji minutek FOMC
  • Istotne znaczenie mogą mieć wskazówki odnośnie średniego celu inflacyjnego
  • Dolar traci do euro, a notowania EUR/USD utrzymują się powyżej 1,1900

FOMC zakwestionuje obecną narrację?

Uwaga inwestorów w trakcie publikacji dzisiejszych minutes skupi się przede wszystkich na tym, co co zostało powiedziane o zmianie ram polityki pieniężnej, której możemy spodziewać się we wrześniu. Przewodniczący Fed Jerome Powell mówił już bowiem, że temat ten był omawiany podczas lipcowego posiedzenia.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Według strategów z banku ING, cała narracja rynkowa opierająca się na agresywnych wydatkach rządowych i luzowaniu przez bank centralny wisi na włosku. Uważają oni, że wraz z publikacja protokołów FOMC zakwestionowana zostanie narracja o ujemnych rentownościach amerykańskich obligacji wpływających na dewaluację dolara. Istotne znaczenie mają mieć natomiast wskazówki odnośnie średniego celu inflacyjnego.

Średni cel inflacyjny oznaczałby, że Fed dążyłby do przywrócenia średniej inflacji w pewnym okresie, zamiast doprowadzenia do 2-procentowej inflacji średnioterminowej. To z kolei oznacza, że Fed pozwalałby na wzrost inflacji, aby nadrobić zaległości w poprzednich okresach, które były poniżej celu inflacyjnego.

Strategowie ING nie spodziewają się, by jakiekolwiek umocnienia dolara okazały się długotrwałe. Dolar ponadto może pozostawać pod presja do czasu wyborów prezydenckich w USA zaplanowanych na listopad br.

Kurs dolara dalej słaby, a EUR/USD kontynuuje trend

Dalsze osłabienie kursu dolara amerykańskiego przy umacniającej się wspólnej walucie doprowadziło wczoraj do wybicia w górę na parze walutowej EUR/USD. Tym samym na Eurodolarze obserwujemy oznaki kontynuacji trendu wzrostowego po wybiciu oporu przy 1,19 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
EUR/USD – wykres dzienny

Wspomniany wyżej opór zmienił się we wsparcie i jeśli uda się go utrzymać, kurs euro do dolara może kierować się do bariery na okrągłym poziomie 1,20 USD. Kluczowe pozostaje natomiast wsparcie przy 1,17 USD, którego pokonanie sygnalizowałoby ryzyko wystąpienia głębszej korekty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here