Naga Marketsdolar usd

18.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Deutsche Bank ponawia pytanie: “Czy warto rozważać kolejną inwestycję w dolara?”

Niemiecki kolos sugeruje, że rynki wyceniały znacznie agresywniejsze zacieśnianie polityki monetarnej niż miało to miejsce w przeszłości przy znacznie wyższej inflacji. Z drugiej strony analitycy DB twierdzą, że ostry wzrost rentowności długu powiązany może być z podwyższoną inflacją lub wzrostem PKB. Dodają także trend wzrostowy dolara trwa i zakończenie awantury o zadłużenie może być dobrym momentem by ponowić długie pozycje na USD.

Credit Agricole zwraca uwagę na fakt, że dwa czynniki mają wpływ na przepływ kapitału z dolara do euro. Pierwszy to fakt, że konsensus rynku odnośnie zwijania przeniósł się z grudnia 2013 na styczeń 2014, a drugi, iż dolar cały czas wykorzystywany jest jako waluta finansująca inwestycje o wyższych stopach zwrotu.

Barclays’ jednak uspokaja twierdząc, że spodziewa się mocno ograniczonego wpływu paraliżu administracji na gospodarkę i dodaje, że ewentualne spowolnienie spowodowane kryzysem w kongresie zostanie nadrobione w pierwszym kwartale 2014.

Goldman Sachs podaje, że zamieszanie wokół budżetu US może mieć przede wszystkim skutki średnioterminowe i zaznacza, że przyznanie przez Fitch negatywnej prognozy dla ratingu US może wyzwolić reakcję w postaci przetasowań w portfolio menadżerów finansowych, które to przetasowania rozważane były od pewnego czasu.  Ekonomiści GS dodają, że w związku z zamknięciem rządu wzrosła presja spadkowa na dolara, a głównymi beneficjentami będą waluty europejskie przy czym EUR/USD ma dużą szansę przebić poziom 1.40.

Co dalej z dolarem? - Deutsche Bank, Goldman Sachs, Barclays', Credit Agricole
EUR/USD tygodniowy, wykres z platformy Protrader 3Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here