Naga Markets

Co dalej z ceną kukurydzy? Analiza techniczna notowań towaru Kurs kukurydzy od dłuższego czasu oscyluje wokół ceny 780 centów. Tym samym powstało tutaj ważne wsparcie, a być może takie, które zadecyduje o długoterminowej przyszłości tego instrumentu. Wynika to ze struktury zaznaczonej czerwonymi liniami. Tworzą one rodzaj krzyża jako konsekwencja utworzenia nowego szczytu z końcem kwietnia i nowego dołka dziesięć dni wcześniej. Można to niestety interpretować dwojako.

Notowania kukurydzy oscylują wokół ceny 780 centów

Powstanie nowego dołka to załamanie dotychczasowej struktury trendu wzrostowego. Może to zaowocować utworzeniem nowego trendu, a przynajmniej korekty wyższego rzędu.W teorii fal Elliotta opisane są cztery rodzaje korekt. Jedna z nich nosi nazwę „nieregularna” i dobrze wpisuje się w kształt powstałego krzyża. Interpretując to w ten sposób, należy założyć, że cena 780 centów jest wsparciem i początkiem kolejnego impulsu wzrostowego.

Jak widać, analiza techniczna nie zawsze jest jednoznaczna, a znajomość jej całości czasem może przeszkadzać, a nie pomagać analitykowi. Zdrowe podejście sugeruje wstrzemięźliwość i bierną obserwację z boku rozwoju sytuacji.

Notowania kukurydzy
Notowania kukurydzy

Patrząc na wskaźnik MACD trudno nie zauważyć słabości popytu, co wynika z rozbudowania w czasie aktualnej struktury. Można to powiązać z zieloną strefą 840 centów, czyli najwyższymi w historii notowaniami tego towaru. Skoro już jest tak drogo, to rośnie presja na zakończenie sekwencji korekt opisanych poszczególnymi liczbami. W takim przypadku po przełamaniu żółtego wsparcia warto zwrócić uwagę na poziom 730 centów.

Kontynuacja trendu i przełamanie zielonego oporu sprawi, że CORN wejdzie w obszary nienotowane, tym samym wskazanie końca kolejnego impulsu wzrostowego jest niemal niemożliwe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator notowania | pgnig notowania | wykres eur usd | livechat akcje opinie | kurs budimex | najniższy kurs euro | 11 bit studios kurs akcji |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here