Naga MarketsOd jednego z czytelników dostałem wiadomość e-mail dokładnie z taką treścią jak nazwałem ten wpis: I co dalej z brasterem?


Dla tych, którzy jeszcze nie czytali poprzedniego wpisu, umieszczam link

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wstępie należy zaznaczyć, że kurs akcji zachował się zgodnie moimi przypuszczeniami. Doszło do wybicia się z konsolidacji. Tak się składa, że aktualnie cena uległa korekcie do wsparcia wynikającego z górnego jej ograniczenia.0518-bra-d2Muszę przyznać, że spodziewałem się bardziej spektakularnego wybicia z konsolidacji a stanęło na normalnym wybiciu. Co zdecydowało o korekcie? Wg mnie trudno ocenić /poniżej wykres tygodniowy/.0518-bra-tygPo tak długiej konsolidacji aż trudno uwierzyć, że zadziałały czerwone linie, które pokazałem na screenie. Czerwonymi polami pokazałem miejsca styku z świeczkami. Szalę przeważyła świeczka pinbar. Jak się przyjrzymy samym świeczkom w ostatniej fali spadkowej, zauważymy całą serię o wymowie pro spadkowej.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook

Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych


Chcąc odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie musimy przeprowadzić podstawową analizę trendów. Już samo wybicie jest pozytywnym sygnałem do wzrostów ponieważ powstał wyższy swing (wyższy szczyt od poprzedniego). Przed nami bardzo ważne sesje – jeżeli okaże się, że cena wybroni wsparcie o dojdzie do kontynuacji wzrostów będziemy mogli spać spokojnie. Jeżeli dojdzie do złamania wsparcia i cena zejdzie jeszcze niżej nadal będziemy mieli szansę na pozytywny scenariusz (w grę wejdzie wsparcie na poziomie 14,00 zł).


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Wnioski:

invest
  • ogólna atmosfera na polskiej giełdzie nie sprzyja wzrostom, a co za tym idzie trudno oczekiwać fajerwerków na wykresach. Zgodnie z przysłowiem: “Sell in May and go away” każdy zakup powinien być podwójnie przemyślany,
  • Braster nadal ma szansę, na którą również i ja osobiście liczę. Konsolidacja jest na tyle mocna, że powinna wytrzymać falę spadków.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym, odbierz nagrodę gwarantowaną i wygraj 35 000 złConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Normalne wybicie spektakularne wybicie polonista he he nie masz pojecia o tym co piszesz cyfry liczby to jest jezyk wykresów naucz sie jego .
    Nie ma szans na wzrosty na naszej giełdzie a solidne spółki takie jak ta spadna najwiecej
    kupowac mozna jedynie smieciowe spólki i liczyc na jakiekolwiek wybicie dobry analityk znajdzie takie to jest jedyna szansa do czasu zwalenia wigu na 35000.
    Nie wypisuj bajek człowieku bo czasem cos przeczytam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here