Naga MarketsKurs dolara (AUD/USD) odwrócił bieg - Commerzbank. NZD/USD ma dalej zyskiwać - ANZKurs dolara australijskiego ucierpiał podczas czwartkowej sesji, co przerwało wzrostowy rajd na AUD/USD. Nieco mnie stracił dolar nowozelandzki. Zobaczmy, co na temat walut z Antypodów w relacji do greenbacka myśli Commerzbank oraz ANZ.

  • Na wykresie AUD/USD utworzyła się formacja sugerująca odwrócenie
  • Kluczowe wsparcie dla dolara australijskiego stanowi poziom 0,7703
  • Dolar nowozelandzki ma stopniowo zyskiwać w ciągu roku – ANZ

Ostre cofnięcie na AUD/USD

– Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) nakreślił kluczowy dzień odwrócenia od  psychologicznego oporu przy 0,8000 i spróbujemy wyjść z pozostałych długich pozycji – napisała w notatce Karen Jones z Commerzbank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jones zwraca uwagę na odsłonięcie styczniowego szczytu przy 0,7820. Jednak kluczowe wsparcie krótkoterminowe według niej stanowi 55-dniowa średnia krocząca na poziomie 0,7703.

Jeśli doszłoby do przełamana wspomnianej średniej, notowania mogą zmierzać w kierunku dołka z lutego przy 0,7564. Alternatywnie, wybicie ponad 0,800 otworzyłoby drogę do poziomu 0,8135.

Kurs dolara nowozelandzkiego po 0,77 USD do końca 2021 r. – prognozuje ANZ

Commerzbank w swojej analizie AUD/USD zwracał uwagę na techniczne aspekty akcji cenowej. Natomiast ANZ w przypadku kursu dolara nowozelandzkiego patrzy przez pryzmat aktualnych wydarzeń na świecie.

Od końca IV kwartału temat reflacji obowiązuje lokalnie i globalnie. Ponieważ ożywienie jest teraz bardziej pewne, a banki centralne prowadzą luźną politykę, ekonomiści z ANZ Bank spodziewają się kontynuacji tych trendów w ciągu najbliższych dwóch lat. Znajduje to odzwierciedlenie w prognozie dotyczącej silniejszego dolara nowozelandzkiego.

– Biorąc pod uwagę dynamikę na rynkach i pewniejszą perspektywę krajową (która opiera się na skutecznym powstrzymaniu COVID-19), podnieśliśmy naszą prognozę dla dolara nowozelandzkiego i teraz przewidujemy, że para NZD/USD stopniowo umocni się w kierunku 0,77 do końca  2021 r. – oczekuje ANZ.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Z perspektywy technicznej, para walutowa NZD/USD odbiła wczoraj od oporu przy 0,7440. Najbliższe wsparcie, które niemal zostało dziś już osiągnięte wypada w okolicach okrągłego poziomu 0,7300.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p500 notowania | lotos giełda | eur/usd wykres | pgnig akcje notowania | kurs cdr | mercator notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here