Naga Marketscommerzbank_logoNocna publikacja PKB Australii rozbudziła apetyt inwestorów na tą walutę. Czy słusznie? O tym w dzisiejszym komentarzu Commerzbank…


Silne przyspieszenie wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale 2015 roku zaskoczyło analityków. Choć w ujęciu kwartał do kwartału, PKB Australii spadło (poprzednio 1,1% obecnie jedynie 0,6%) to nie był to tak duży spadek jak zakładały to prognozy. Analitycy Commerzbank zwracają jednak uwagę na wzrost PKB w ujęciu rocznym – 3% wobec prognozowanych 2,5% napawa optymizmem.

Sprawdź ofertę FxPro i przekonaj się, jak wąskie mogą być spready na parach AUD

Reserve Bank of Australia może już być chyba pewny, że strukturalna zmiana ciężaru gospodarki z sektora wydobywczego na pozostałe sektory było dobrym posunięciem – czytamy w rekomendacji. Co więcej, dzisiejsze dane pokazują, że Australia całkiem dobrze radzi sobie z globalnym spowolnieniem, szczególnie spowolnieniem w Chinach – głównego partnera handlowego Australii.

Na ten moment jest jeszcze za wcześnie by powiedzieć, że możemy czuć się bezpieczni. Chiny to wciąż spore zagrożenie, nie tylko dla Australii ale dla całego regionu. Skoro nie zapowiada się na kolejne luzowania ze strony RBA, obecnie głównym znakiem zapytania pozostaje stopa inflacji w Australii. W związku z tym, prognozujemy, że do końca tego tygodnia (przy założeniu braku niespodzianek ze strony USD) AUD/USD będzie jeszcze poruszać się w kierunku 0,74. Długoterminowa prognoza dla tej pary walutowej pozostaje jednak niedźwiedzia:

AUDUSDDailytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/NZD zawisł na kluczowym oporze – szansa na 400 pipsów zysku
Następny artykuł$328 miliardów nielegalnie opuściło Chiny
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here