Naga Marketscommerzbank_logoNocna publikacja PKB Australii rozbudziła apetyt inwestorów na tą walutę. Czy słusznie? O tym w dzisiejszym komentarzu Commerzbank…


Silne przyspieszenie wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale 2015 roku zaskoczyło analityków. Choć w ujęciu kwartał do kwartału, PKB Australii spadło (poprzednio 1,1% obecnie jedynie 0,6%) to nie był to tak duży spadek jak zakładały to prognozy. Analitycy Commerzbank zwracają jednak uwagę na wzrost PKB w ujęciu rocznym – 3% wobec prognozowanych 2,5% napawa optymizmem.

Sprawdź ofertę FxPro i przekonaj się, jak wąskie mogą być spready na parach AUD

Reserve Bank of Australia może już być chyba pewny, że strukturalna zmiana ciężaru gospodarki z sektora wydobywczego na pozostałe sektory było dobrym posunięciem – czytamy w rekomendacji. Co więcej, dzisiejsze dane pokazują, że Australia całkiem dobrze radzi sobie z globalnym spowolnieniem, szczególnie spowolnieniem w Chinach – głównego partnera handlowego Australii.

Na ten moment jest jeszcze za wcześnie by powiedzieć, że możemy czuć się bezpieczni. Chiny to wciąż spore zagrożenie, nie tylko dla Australii ale dla całego regionu. Skoro nie zapowiada się na kolejne luzowania ze strony RBA, obecnie głównym znakiem zapytania pozostaje stopa inflacji w Australii. W związku z tym, prognozujemy, że do końca tego tygodnia (przy założeniu braku niespodzianek ze strony USD) AUD/USD będzie jeszcze poruszać się w kierunku 0,74. Długoterminowa prognoza dla tej pary walutowej pozostaje jednak niedźwiedzia:

AUDUSDDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here