Naga MarketsSocial trading, czyli handel społecznościowy umożliwiający kopiowanie transakcji od innych inwestorów. Jak donosi grupa technologii finansowej Ayondo, z przeprowadzonej przez nich ankiety wynika, iż co czwarty inwestor detaliczny myśli nad tą formą inwestowania jako sposób na osiągnięcie dodatkowego przychodu.


Zobacz również: Social trading – czy warto?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaletą handlu społecznościowego jest niewątpliwie oszczędność czasu i wysiłku, gdyż większość pracy wykonuje za nas osoba, której poczynania giełdowe mamy możliwość śledzić za pomocą platformy. W badaniu brali udział brytyjscy inwestorzy detaliczni i byli pytani o swoje preferencje oraz nawyki inwestycyjne wraz z pytaniami zahaczającymi o problemy, z którymi przyszło im się zmierzyć na rynkach finansowych.

Wyniki ankiety

 • Jedna trzecia (33%) uważa, że inwestycje giełdowe są dla nich zbyt skomplikowane i wolą podążać za transakcjami najlepszych inwestorów,
 • Ponad połowa, bo 52% twierdzi, iż przed podjęciem decyzji zawsze szuka porady u ekspertów lub współpracowników.

Z kolei na pytanie, co uniemożliwiło im odniesienie sukcesu odpowiedzieli:

 • 44% wskazało brak wiedzy i wystarczającego doświadczenia na rynkach,
 • Jedna trzecia wskazała (33%), że inwestowanie jest dla nich zbyt skomplikowaną ścieżką lokowania swoich oszczędności,
 • Podobnie, bo 32% ankietowanych uważa brak czasu jako czynnik powstrzymujący ich od profesjonalnego inwestowania.

Zobacz również: Social trading – scam czy metoda na realne zarobki?

Mita Natarajan, dyrektor ds. rozwoju biznesu Ayondo powiedziała: „Bycie inwestorem odnoszącym sukcesy wymaga ogromnego zaangażowania. Wiele osób nie ma czasu na gromadzenie wiedzy lub śledzenie rynków i może w rezultacie stracić swoje pieniądze. Praktycznym rozwiązaniem tego problemu jest umożliwienie ekspertom podejmowania decyzji za Ciebie i w tym miejscu pojawia się usługa social tradingu.”

Niewątpliwie social trading to ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, aby inwestować swoje oszczędności na rynkach w sposób profesjonalny. Jednakże, przed taką decyzją należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu osoby (jeśli to możliwe spotkać się z nią osobiście), której zamierzamy powierzyć swoje środki, gdyż nie brakuje osób nadmiernie ryzykujących, zakłamujących swoje wyniki czy też polegających na dobrej passie zwycięstw. Jeżeli Ty również chciałbyś poznać uroki Social Tradingu, polecam abyś samemu przetestował platformę Naga Trader.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

 1. Trader ?!
  Na bank nie.
  Zdaje się, że ankieta była robiona wśród przypadkowej gawiedzi a nie z ludźmi, kórzy mogą się nazywać traderami/spekulantami.
  Chylę czoła przed owymi 33%, którzy mieli odwagę przyznać, że ten pokerek jest za trudny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here