Naga Markets

sztabki złotra i srebraOd początku lutego trwa korekta na notowaniach złota – co będzie dalej? Stratedzy z Commerzbanku zauważają, że oczekiwania dotyczące stóp procentowych są nadal głównym czynnikiem napędzającym kurs żółtego metalu i innych metali szlachetnych. Jednocześnie eksperci zaktualizowali swoje prognozy dla palladu, srebra i platyny.

  • Ceny metali szlachetnych znalazły się pod presją w następstwie solidnych danych z amerykańskiego rynku pracy
  • Oczekiwania dotyczące stóp procentowych są nadal głównym czynnikiem wpływającym na ceny metali szlachetnych
  • Uncja srebra będzie kosztowała 23 USD do połowy roku i 25 USD do końca roku, prognozują analitycy
  • Psychologia w TradinguDOŁĄCZ DO WEBINARU i przeprogramuj swój umysł, aby odnieść sukces
  • Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Prognoza ceny złota: XAU/USD w trybie korekty – Commerzbank

Zgodnie z raportem oczekiwania dotyczące stóp procentowych są nadal głównym czynnikiem wpływającym na ceny metali szlachetnych. Szczyt stopy procentowej, odzwierciedlony w Fed Fund Futures, wynosi obecnie ponad 5%, a zatem jest bardziej zgodny z ostatnimi komentarzami wielu urzędników Fed. Co więcej, według Fed Fund Futures ten poziom stóp procentowych ma pozostać na swoim miejscu aż do późnej jesieni.Pierwsza niewielka obniżka stóp jest obecnie oczekiwana dopiero pod koniec czwartego kwartału, a nie już latem. Jest to również bardziej zgodne z retoryką Fed, która jak dotąd wykluczała możliwość obniżek stóp procentowych w tym roku – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO WEBINARU. SMART SĘP POKAŻE CI JAK WYZNACZYĆ ISTOTNE CELE W TRADINGU

Analiza ceny srebra: XAG/USD prawdopodobnie będzie na 25 USD do końca roku

Oprócz złota, ceny innych metali szlachetnych również znalazły się pod presją w następstwie solidnych danych z amerykańskiego rynku pracy. Ekonomiści z Commerzbanku zaktualizowali swoje prognozy dla palladu, srebra i platyna.

Rewidujemy w dół naszą prognozę dla palladu i obecnie przewidujemy cenę 1700 USD do połowy roku i 1900 USD do końca roku (poprzednio: odpowiednio 2000 USD i 2100 USD) – wskazano w raporcie.

Jednocześnie stratedzy pozostawili swoje cenowe dla srebra i platyny bez zmian.

Uncja srebra prawdopodobnie będzie kosztowała 23 dolary do połowy roku i 25 do końca roku. Spodziewamy się, że platyna będzie handlowana po cenie 1050 USD do połowy roku i 1150 USD pod koniec 2023 roku – podsumowano.

AVA Trade
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Podczas ostatniego podcastu Kiyosaki nazwał złoto, srebro i Bitcoiny „najgorętszym tematem na dzisiejszym rynku”, zauważając, że nieruchomości nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś. Podkreślając, że dolar amerykański to „fałszywe pieniądze”, słynny autor powiedział:

 Lubię Bitcoina. Nazywam go pieniądzem ludzi. Teraz nie wiem zbyt wiele o Bitcoinie, ale cieszę się, że kupiłem go w wieku sześciu lat. To wszystko, co wiem na chwilę obecną.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPrognoza kursu dolara: Spojrzenie na EUR/USD, USD/JPY i GBP/USD od ING
Następny artykułIndeks WIG zyskał 6,7% w styczniu. Czy kolejne miesiące również będą udane?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.