Naga MarketsPoranny komentarz makroPo spokojnym ostatnim tygodniu na rynkach, w przeciągu następnych pięciu dni możemy liczyć na zdecydowanie większą liczbę emocji. Zagwarantują je między innymi Rezerwa Federalna, Bank Japonii oraz Bank Rezerw Australii. Serdecznie zapraszamy na poranny komentarz makro.


Parytet na EUR/USD jak najbardziej realny

Ostatnia dynamika wzrostów dolara i pokonanie 1.05 w stosunku do euro pokazało, że poziom 1.00 jest możliwy w osiągnięciu – i to w przeciągu najbliższych miesięcy. Właśnie w tym środowisku FED musi rozważyć swój następny ruch. Miejsce będzie miała na pewno modyfikacja instrukcji wyprzedzających – ostatnie wzrosty siły dolara wyraźnie utrudniły podjęcie jakiekolwiek decyzji.

Zdaniem Credit Agricole jedyny właściwy kierunek na EUR/USD to dalsze spadki. W zeszłym tygodniu bank realizował zyski po osiągnięciu TP 1.06. Obecnie bank czeka na korekty wzrostowe w celu ponownego wejścia w shorty.

Najważniejsze wydarzenia w tym tygodniu

  • Posiedzenie Rezerwy Federalnej USA – spodziewamy się jastrzębiej zmiany języka i wykluczenia z oświadczenia słowa „cierpliwość” jeżeli chodzi o czas podwyżki stóp.
  • Brytyjskie zarobki – dynamika wzrostów wynagrodzeń mogła spowolnić niezależnie od poprawy warunków na rynku pracy.
  • Posiedzenie Banku Japonii – agresywnie zarysowywane daty potencjalnego osiągnięcia celów inflacyjnych mogą zaważyć na notowaniach waluty.
  • Protokoły RBA – już dzisiaj w nocy dowiemy się o czym obradowali oficjele Banku Australii w czasie ostatniego posiedzenia – całość powinna być silnie gołębia.
  • Posiedzenie banku Norwegii – jeżeli stopy procentowe zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie, wtedy norweska korona (NOK) może zanotować umocnienie – szczególnie w stosunku do EUR.

Mario Draghi przy mikrofonie

Dzisiaj o 19:45 czeka nas jeszcze wystąpienie prezesa Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghi’ego. Szef ECB zabierze głos podczas Dnia Finansów 2015 organizowanego we Frankfurcie. Głównym tematem konferencji jest „Przyszłość Sektora Finansowego – Pomiędzy Wzrostem a Regulacjami”.

Standardowo będziemy poszukiwać jakichkolwiek odniesień do obecnych działań Europejskiego Banku Centralnego i aktualnej polityki monetarnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here