Naga MarketsS&P 500 – w drodze ku 2000 pkt.

Ubiegły tydzień w Stanach Zjednoczonych przyniósł na rynek ogromną dozę dobrego nastroju. Bykom udało się w tym czasie odrobić połowę z ostatniej wyprzedaży. Bardzo słabe piątkowe odczyty non-farm payroll’s sprowadziły na rynek sporo paniki, jednak nieco później inwestorzy uznali te dane za zwiastun przesunięcia podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych na przyszły rok, co sprzyjałoby kontynuacji wzrostów. Odczyt NFP wyniósł +142 tysiące przy prognozie wzrostu o 201 tysięcy. Oprócz tego w dół o 37 tysięcy zrewidowany został odczyt wrześniowy. Dziś na kontraktach widzimy utrzymanie dużej przewagi strony popytowej. Najbliższą przeszkodą jest bardzo istotny poziom fibo 61,8. Jego silne przełamanie otworzy drogę ku rejonowi wrześniowych maksimów i 50-okresowej średniej kroczącej. Dziś o 16:00 pozaprzemysłowy PMI z USA, a jutro o 14:30 amerykański bilans handlowy.

 [SP500]Daily

FTSE 100 – walka o wrześniowe szczyty

Piątkowe wzrosty w Wielkiej Brytanii (FTSE 100 zyskał 126 punktów) doprowadziły wykres w granice wrześniowych maksimów. Popyt utrzymuje dziś przewagę, jednak to jeszcze nie jest czas na bezgraniczny optymizm, ponieważ dalsza zwyżka jest bardzo utrudniona. Byki mają przed sobą opory 6270 oraz 6300, a także 50-okresową średnia kroczącą i dopiero przejście przez ten rejon pozwoli na kontynuację północnego odbicia.[pullquote]Inwestuj na indeksach giełdowych z Admiral Markets[/pullquote] MACD wskazuje jednak na silne wzrosty, a wspomniane wcześniej słabe dane z USA odkładają widmo podniesienia stóp procentowych w USA, co ma szansę wspomóc kupujących również w Europie. Przełamanie wspomnianych oporów pozwoli myśleć o zanegowaniu pozostałej części sierpniowej wyprzedaży, choć po drodze będzie jeszcze do pokonania opór 6440. W środę o 10:30 dane o brytyjskiej produkcji przemysłowej, a w czwartek posiedzenie Banku Anglii.

 [FTSE100]Daily

NIKKEI 225 – próba wybicia z kanału

Po trzech dniach wzrostów z zeszłego tygodnia byki dotarły do 20-okresowej średniej kroczącej. Dziś ruch do góry jest kontynuowany, średnia została przełamana, a popyt walczy z górnym ograniczeniem kanału spadkowego. Sygnał kupna dał MACD. W momencie wyłamania z kanału kupujący będą mieli sporą szansę zniesienia oporu 18500 punktów i ataku na szczyt z końca sierpnia, czyli poziom 19140 pkt. Tam jednak czekać będą również średnie 50 i 200-okresowa, które będą mogły wyhamować wzrosty. Wiele zależeć będzie z pewnością od końcówki tygodnia, ponieważ w czwartek, po długim weekendzie, otworzy się chiński parkiet. Powrót inwestorów z Państwa Środka na pewno zwiększy ruch na rynku, co w przypadku utrzymania się dobrych nastrojów mogłoby pomóc w wybiciu Nikkei w rejony sprzed sierpniowego załamania. Ponadto w środę odbędzie się posiedzenie Banku Japonii.

[JP225]DailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here