Naga Markets 

 

USD/CHF

USDCHF-ECNDaily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

W miniony czwartek kurs pary USD/CHF przełamał poziom wsparcia w okolicach 0,9715; co otwiera drogę do kolejnego obszaru w pobliżu 0,96. Następnie po przełamaniu tej strefy kurs powinien skierować się w stronę dołka z października ub.r. w okolicach okrągłego poziomu 0,95. Z kolei od piątku trwa lekka korekta, która ma szanse zakończyć się w okolicach wspomnianego obszaru 0,9715; ponieważ na wykresie dziennym widać tworzącą się formację pin bara, która zapowiada odwrócenie ruchu wzrostowego.

Dolar amerykański osłabia się w konsekwencji bardzo gołębiego posiedzenia Fed. Członkowie Rezerwy Federalnej zaczynają się wycofywać z poprzedniej deklaracji zacieśniania polityki pieniężnej i obecnie rozważane są jedynie dwie podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Frankowi nie zaszkodziło nawet ostatnie posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego, który wprawdzie nie zmienił stóp, ale podtrzymał deklaracje do dalszego luzowania polityki monetarnej.

AUD/NZD

AUDNZD-ECNDaily

Mniej więcej od połowy grudnia ub.r. obserwujemy silny ruch wzrostowy na parze AUD/NZD. W miniony piątek kurs obronił poziom wsparcia w okolicach 1,1135; a dzisiaj trwa próba przełamania oporu 1,1215. Przebicie tej strefy otworzy drogę do ostatnich szczytów w pobliżu 1,1325.

Ostatnie zaskakujące obcięcie stopy procentowej o 25 p.b. do poziomu 2,25% przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii dało kolejny impuls do osłabienia waluty tego kraju. Z kolei odbijające ceny na rynkach towarowych wspierają dolara australijskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here