Naga MarketsGBP/AUD

gbpaud-d1-admiral-markets-as[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Te artykuły również Cię zainteresują
 Dzisiejszego dnia o godzinie 13:30 mieliśmy okazje zapoznać się z najnowszym protokołem z posiedzenia Banku Anglii. BoE pozostawił stopy procentowe bez zmian, aktualnie wynoszą 0,5%. Konsensus ekonomistów oczekiwał, że  stopy procentowe pozostaną bez zmian stosunkiem głosów 9 do 0, i tak się stało.  Komitet do spraw polityki monetarnej w dalszym ciągu zamierza osiągnąć cel inflacji w okolicy 2%, ponieważ jest to klucz do stabilnego wzrostu oraz wyższego zatrudnienia.  Warto zauważyć, że sam Bank Anglii zapowiada podwyżki stóp procentowych najszybciej za dwa lata. Dodatkowym czynnikiem, który sprawia, że funt szterling jest wyprzedawany w stosunku do większości głównych par walutowych jest widno Brexitu.

Na parze walutowej GBP/AUD w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie spadkowym. Dzisiejszego dnia mieliśmy do czynienia z bardzo szybką korektą ostatnich spadków. Na dzień dzisiejszy korekta trendu spadkowego może dotrzeć do dziennej strefy podaży 1,909-1,923. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja wyprzedaży funta szterlinga na rzecz dolara australijskiego.

USD/CAD

^A3A3D9FEE51E4A9764134691B76EED6E5054E17EBDCFC3CA71^pimgpsh_fullsize_distr

Wczorajszego dnia kurs pary walutowej USD/CAD przełamał istotny poziom wsparcia 1,3250; a dzisiaj kolejny w pobliżu 1,3050. Przebicie tej strefy otwiera drogę do kontynuacji spadków nawet do dołka z października ubiegłego roku, okolicę 1,2830. Gdyby jednak do głosu doszła strona popytowa, to poziom 1,3050 będzie stanowił istotny opór.

Po wczorajszej decyzji FOMC ws. stóp procentowych zaskoczenia nie było, stopa funduszy federalnych pozostała w przedziale 0,25-0,50%, czyli według konsensusu ekonomistów. Jednakże komunikat FOMC okazał się bardzo gołębi, co osłabiło mocno dolara amerykańskiego. Dodatkowym argumentem przemawiającym za kontynuacją trendu spadkowego jest drożejąca ropa.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here