Naga MarketsEUR/GBPEURGBP-ECNDaily[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Para EUR/GBP znajduje się w ponad dwumiesięcznym trendzie wzrostowym, a dzisiaj ponownie kurs dotarł do ważnego wsparcia w okolicach 0,77. W tym miejscu korekta ma szansę kolejny raz zakończyć się i para ponownie może ruszyć na północ. Najbliższy poziom oporu znajduje się w pobliżu ostatniego szczytu 0,79; a jego przełamanie otwiera drogę do okrągłych 0,80.

Dzisiaj należy zwrócić uwagę na przemówienie Mario Draghiego w Parlamencie Europejskim. Bardzo łagodna retoryka dotycząca polityki pieniężnej EBC może osłabić wspólną walutę i jest największym czynnikiem ryzyka w najbliższym czasie dla dalszych wzrostów na ww. parze.

GBP/JPYGBPJPY-ECNDaily

W minionym tygodniu kurs pary GBP/JPY dotarł do poziomu w okolicach 160, po czym pojawiła się korekta wzrostowa, tak jak prognozowaliśmy tydzień temu. Jak na razie nie udało się obronić poziomu oporu w okolicach 164 – 164,30 i obecnie ruch wzrostowy zmierza w stronę kolejnego obszaru oporu w pobliżu 166,60. Po jego obronie powinniśmy powrócić do trendu spadkowego, który obserwujemy mniej więcej od połowy listopada ub.r. W tym momencie jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

USD/JPYUSDJPY-ECNDaily

Od minionego piątku obserwujemy również korektę wzrostową na parze USD/JPY. Kurs dotarł do poziomu oporu w okolicach 114. Jego przełamanie otworzy drogę nawet w okolice 116, ale należy pamiętać, że po tak silnym ruchu spadkowym, koło 1000 pipsów w dwa tygodnie, nie jest niczym nadzwyczajnym pojawienie się korekty. Jednak po jej zakończeniu powinniśmy wrócić do ruchu spadkowego i znowu możemy obserwować atak na ostatni dołek w okolicach 111.

Dzisiaj poznaliśmy słabsze od prognoz wstępne odczyty PKB w Japonii, -0,4% k/k przy prognozie -0,3%, co wspiera od rana osłabienie jena.

Już w następną środę zapraszam na Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

 1. Proszę przeczytac moje wyjasnienia odnosnie Fibonaciego na tym portalu.
  Nie mam najmniejszego zamiaru przekonywac Pana do czegokolwiek 0 50 lat za wczesnie.
  Zycze powodzenia w działaniu oczywiscie

 2. Chyba nie przekonam Pana, a Pan mnie, że poziomy wsparcia i oporu nie istnieją. Z pewnością nie ma jednego idealnego systemu, ważne żeby mieć taki, w który się wierzy. Fajnie, że Pan taki posiada.

 3. Dzięki Panie Bartoszu za próbe wyjasnienia chetnie bym powiedział jak sie te wykresy zachowaja /to nie więcej jak 5 sekund na każdy/moze zrobię to ale nie na ogólnym juz pisałem pomylic sie moge w totka ruletke ,to co widzicie nie jest gra a tym bardziej losowa i mylic się tu nie wolno.
  Poczytałbym Pana wyjasnienia chetnie gdyby nie opierały się one o poziomy oporu wsparcia itp. bajki ze sredniowiecza/
  Proszę przyjac jako pewnik takie poziomy nie istnieją i spróbowac jeszcze raz wyjasnic zachowania tych wykresów
  Z pow
  Zycząc sukcesów

 4. Witam,
  Poznanie zasada jest kluczowe w każdej dziedzinie, jaką się zajmujemy. W moim tradingu kluczowe są dwie rzeczy, trend i poziomy wsparcia/oporu. Chętnie wytłumaczę, jeśli coś jest niejasne.

 5. Panie Bartoszu
  Stosując takie metody analiz tych wykresów wszyscy poruszamy sie jak slepcy po szerokopasmowej autostradzie.Prawdopodobienstwo smiertelnego zderzenia z autem dla kazdego z nas wynosi 100 procent.Do czasu kiedy nie nauczymy sie rozumiec zasad tego ruchu nic sie nie zmieni i nie pomogą nam w tym takie analizy.
  Z pow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here