Naga MarketsGBP/USD

gbpusd-d1-admiral-markets-as

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Po ponad 11 dniowej korekcie na parze walutowej GBP/USD kurs waluty  dotarł do silnej strefy podaży. Strefa, którą niedźwiedzie powinny bronić rozciąga się pomiędzy dwoma poziomami, 1,428-1,439.  Wydarzeniem, które może zadecydować o dalszym losie danej pary walutowej jest środowe posiedzenie FOMC dot. stóp procentowych.

Stopy procentowe niemal na pewno pozostaną na niezmienionym poziomie, jednakże poznamy nowe projekcje makroekonomiczne, a także wysłuchamy Janet Yellen, prezesa FED-u. Najważniejsze będą oczywiście projekcje dla ścieżki podwyżek stóp procentowych, ponieważ rynek zakłada jedną podwyżkę stóp procentowych w tym roku, natomiast w ostatnich projekcjach makroekonomicznych była mowa o czterech.  Jedna ze stron niewątpliwie będzie musiała zmienić swoje oczekiwania, gdyby FED dostosował swoje projekcje do rynkowych, to niewątpliwie będzie to gołębi sygnał, który powinien osłabić dolara amerykańskiego. Natomiast gdy FED nic nie zmieni w swoim oświadczeniu oraz projekcjach to dolar amerykański powinien się umocnić. Na dzień dzisiejszy bazowym scenariuszem pozostanie jednak kontynuacja długoterminowego trendu spadkowego na parze walutowej GBP/USD.

USD/CAD

USDCAD-ECNDaily

Od 20 stycznia br. obserwujemy silny trend spadkowy na parze USD/CAD. W miniony piątek kurs przełamał kolejny poziom w okolicach 1,3250; co otwiera drogę do następnego wsparcia w pobliżu 1,3050; czyli dołka z listopada ub.r. Z kolei dzisiaj trwa lekka, która powinna zakończyć się w okolicach wspomnianego obszaru 1,3250.

Odbicie cen ropy było głównym powodem ostatniej aprecjacji dolara kanadyjskiego. Jak wiadomo Kanada jest w czołówce krajów wydobywających ten surowiec. W środę poznamy wyniki dwudniowego posiedzenia FOMC. Szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych są znikome, rynek terminowy ocenia prawdopodobieństwo takiego zdarzenia na niecałe 4%, co osłabia amerykańską walutę.

AUD/JPY

AUDJPY-ECNDailyOd dwóch tygodni obserwujemy silny ruch wzrostowy na parze AUD/JPY. Dzisiaj trwa próba przełamania oporu w okolicach 86,15. Jest to silny poziom i z pewnością nie będzie to łatwe, gdyż przebicie tej strefy powinno aktywować formację podwójnego dna o zasięgu 700 pipsów, czyli do strefy 93,00. Z kolei najbliższym poziomem oporu po przełamaniu wspomnianych 86,15 jest obszar w pobliżu 88,30; czyli szczyty z końca ub.r. Gdyby jednak w najbliższym czasie nie udało się przełamać 86,15 korekta powinna zakończyć w okolicach 85,00; ewentualnie w okolicach 83,60; w przeciwnym razie scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany.

Ostatnie odbicie na rynkach towarowych wspierają tak zwane waluty surowce, w tym dolara australijskiego. Z kolei poprawa nastrojów nie sprzyja jenowi, który jest uważany za bezpieczny walor i zyskuje w okresach większej niepewności.

Już w następną środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here