Naga MarketsUSD/JPY

usdjpy-d1-admiral-markets-as[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Pomimo mocnych interwencji słownych oraz zapewnieni o dalszym luzowaniu ilościowym w Japonii kurs walutowy USD/JPY w dalszym ciągu znajduje się w trendzie spadkowym. Od początku roku japońska waluta zyskał 10% względem dolara amerykańskiego. Powodem tak dużego umocnienia się jena względem amerykańskiej waluty jest wzrastające ryzyko w amerykańskim oraz europejskim systemie bankowym. Wzrost awersji do ryzyka zawsze powodował odpływ kapitału z bardziej ryzykownych aktywów do bezpiecznych. Ponadto na przecenę dolara amerykańskiego na szerokim rynku wpływa również oddalające się kolejna podwyżka stóp procentowych przez FOMC.

Dzisiejszego dnia na wykresie dziennym mamy do czynienia z korektą ostatnich spadków, jednakże bardzo wątpliwe jest dotarcie korekty do najbliższego wsparcia 110,95-111,56.

AUD/JPY

AUDJPY-ECNDaily

Od końca marca br. kurs pary AUD/JPY spadł ponad 450 pipsów. W czwartek kurs przełamał poziom 82, a od dwóch dni trwa korekta, która powinna zakończyć się w okolicach wspomnianego obszaru 82, jeżeli ruch spadkowy ma być kontynuowany. Z kolei najbliższy poziom oporu znajduje się w pobliżu strefy 80,25 – 79,80; czyli dołków z lutego oraz marca br.

Silne umocnienie jena japońskiego wobec dolara amerykańskiego wynikające przede wszystkim ze słabości amerykańskiej waluty, przekłada się również na sytuacje na innych parach z jenem. W najbliższym czasie powinien zostać utrzymany dobry sentyment do japońskiej waluty, mimo głosów ze strony BoJ o możliwej interwencji, w którą jednak nikt już nie wierzy.

GBP/CAD

GBPCAD-ECNDaily

W piątek kurs pary GBP/CAD spadł najniżej od maja ub.r. w okolice poziomu 1,82. Dzisiaj trwa silna korekta, która powinna jednak zatrzymać się w pobliżu mocnego oporu 1,85. Następnie strona podażowa może jeszcze raz zaatakować wspomniane wsparcie 1,82.

Ostatni umocnienie waluty kanadyjskiej związane jest z odbiciem cen ropy naftowej. W piątek było to aż ponad 7%. Dzisiaj obserwujemy realizację zysków i od razu przekłada się to na deprecjację dolara kanadyjskiego. Jednak w dłuższym terminie scenariuszem bazowym pozostaje umocnienie waluty kanadyjskiej, zwłaszcza do funta szterlinga, który jest mocny wyprzedawany ze względu na czerwcowe referendum na Wyspach.

Już w najbliższą środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawimy jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here