Naga MarketsEUR/GBP

EURGBP-ECNDaily[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Mniej więcej od połowy listopada ub.r  obserwujemy trend wzrostowy na parze EUR/GBP. W piątek kurs przełamał poziom oporu w okolicach 0,79; co otwiera drogę do szczytów z końca 2014 roku w pobliżu 0,8050. Z kolei dzisiaj trwa korekta, która powinna się zakończyć w okolicach wspomnianego poziomu 0,79.

Ostatnie lepsze odczyty indeksów PMI dla strefy euro dały impuls dla dalszego umocnienia euro. Z kolei widmo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej powoduje wyprzedaż funta szterlinga.

GBP/AUD

GBPAUD-ECNDailyKurs pary GBP/AUD dotarł do wsparcia w okolicach 1,85; a dzisiaj obserwujemy korektę, która powinna zakończyć się w okolicach silnego oporu 1,89. Po obronie tej strefy powinniśmy powrócić do trendu spadkowego, którego obserwujemy od września ub.r.

Funt szterling mocno traci na wartości z powodu czerwcowego referendum na Wyspach zwłaszcza do tak zwanych walut surowcowych, które z kolei zyskują z powodu poprawy klimatu na rynkach towarowych.

USD/CAD

usdcad-d1-admiral-markets-as-2Dolar kanadyjski, pomimo ostatniego spadku notowań, jest w dalszym ciągu zależny od ceny ropy naftowej. Natomiast o notowaniach „czarnego złota” zadecydują najwięksi producenci tego surowca już 17 kwietnia w Doha. Spotkanie będzie dotyczyło przyszłego cięcia produkcji, jednakże na konsensus w tej sprawie nikt nie liczy. Arabia Saudyjska uzależnia swoją decyzję od Iranu. Natomiast irański minister ds. ropy naftowej, zapowiedział, że może nie mieć czasu na spotkanie. Dodatkowo Iran nie jest zainteresowany cięciem produkcji, ponieważ chce nadrobić straty po okresie sankcji ekonomicznych.

Na interwale dziennym przeszkodą przed dalszymi spadkami są ostatnie minima. Od trzech dni mamy do czynienia z korektą trendu spadkowego, która powinna być zatrzymana w strefie podaży 1,328-1,340.

Już w najbliższą środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawimy jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here