Naga MarketsHome Depot Inc.

Akcje spółki Home Depot Inc. znajdują się w kilkuletnim trendzie wzrostowym, który ostatnio nieco zwolnił. Na wykresie utworzyła się formacja trójkąta symetrycznego, z którego doszło do wybicia pod koniec lipca. Obecnie trwa tak zwany retest, a kurs znajduje się w okolicach górnego ograniczenia formacji, które może obecnie działać jako poziom wsparcia. Gdyby poziom 116 – 115 USD został obroniony, kurs powinien mocnej ruszyć na północ. Zasięg formacji to około 13 USD, czyli teoretycznie 128 USD. Akcje są na historycznych maksimach, więc teoretycznie nie mają przed sobą poziomu oporu.

Za nieco ponad tydzień spółka przedstawi wyniki finansowe za II kwartał. Prognozy zakładają lepsze wyniki, niż rok temu, co powinno wspierać dalsze wzrosty.

HD

FTSE 100 – walka ze średnimi

Indeks 100 blue chip’ów londyńskiego parkietu neguje dzisiaj dużą część wzrostów oglądanych od końca lipca. Bykom udało się jednak zatrzymać wyprzedaż w okolicy wsparcia 6650. Wykres co raz bardziej się zacieśnia, tworząc symetryczny trójkąt, z którego wybicie będzie mogło dać silną przewagę jednej ze stron. Co ciekawe, w zasięgu dzisiejszej świecy pozostają wszystkie trzy średnie kroczące – 20, 50 i 200-okresowa, co świadczy o mocnej konsolidacji kursu FTSE 100. MACD wskazuje na lekką przewagę popytu, jednak póki co nie może poradzić sobie z poziomem zera. Wejście powyżej tej wysokości może pozwolić na powrót powyżej średnich i tym samym da szansę na kolejny atak na górne ograniczenie trójkąta.

[FTSE100]Daily

GOLD – kanał spadkowy

Od trzech tygodni w lekkim kanale spadkowym pozostaje wykres złota. Byki starają się przełamać górne ograniczenie formacji i tym samym zatrzymać na dobre spadki. O zatrzymaniu możemy jednak mówić już teraz, ponieważ wartość złota jest na poziomie zamknięcia sprzed dokładnie trzech tygodni. Z długoterminowego punktu widzenia, złoto pozostaje jednak w trendzie spadkowym. Aby można było wspomnieć o jakiejkolwiek przewadze popytu, byki musiałyby przełamać nie tylko formację, ale także znajdujący się w okolicy opór 1100 oraz 20-okresową średnią kroczącą. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak odbicie na południe i atak na wsparcie 1080 USD.

GOLDDaily


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here