Naga Markets



EUR/NZD

EURNZDH4

[pullquote]Dowiedz się jak pogodzić trading z pracą zawodową![/pullquote] W miniony czwartek doszło do mocnego osłabienia euro w związku z  konferencją EBC, na której Mario Draghi zapowiedział gotowość rozszerzenia programu QE w strefie euro, gdy zajdzie taka potrzeba. Na parze EUR/NZD doszło do spadku kursu o prawie 700 pipsów. Kurs zatrzymał się dopiero na obszarze wsparcia w okolicach 1,6220 – 1,6160. W tym miejscu znajdują się szczyty oraz dołek z czerwca br. Przełamanie tej strefy powinni sprowadzić kurs w okolice okrągłego poziomu 1,60. W tym miejscu znajduje się koniec luki wzrostowej również z czerwca br.  Z kolei po przełamaniu tego poziomu inwestorzy mogą pokusić się o zamknięcie luki w okolicach 1, 5865. Należy również dodać, że na tej parze spadki obserwujemy od początku października br. i na razie nic nie zapowiada zmiany kierunku.

USD/CAD

USDCADH4

Para walutowa USD/CAD umacnia się już kilka dni, nie wygląda na to żeby na tym zakończyła. Jeszcze tydzień temu mieliśmy do czynienia z korektą długoterminowego trendu wzrostowego, jednak teraz na interwale czterogodzinnym możemy zaobserwować mocny impuls wzrostowy, który pokonał krótkoterminową linie trendu spadkowego oraz dzienny opór, co wskazuje na zakończenie korekty. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach 1,3070. Warto również zwrócić uwagę na lokalny poziom wsparcia w okolicach 1,3140. Juz w okolicach tego obszaru może dojść do odbicia. Jednakże trzeba mieć na uwadze to, że w środę będzie posiedzenie FED-u, który może zakomunikować grudniowe podwyżki stóp procentowych co powinno przełożyć się na umocnienie dolara.  Jeżeli jednak Rezerwa Federalna przeniesie podwyżki stóp procentowych na przyszły rok to sytuacja na wykresie może ulec zmianie.

GBP/AUD

GBPAUDDaily

W ostatnim czasie mocno na wartości zyskuje dolar australijski, co widać wyraźnie m.in. na parze GBP/AUD. Kurs w połowie września przełamał linię trendu wzrostowego, a następnie obszar wsparcia w okolicach 2,14. W minionym tygodniu doszło do ponownego testu tego poziomu i książkowo zadział tym razem jak obszar oporu. Obecnie niedźwiedzie walczą o przełamanie kolejnego poziomu wsparcia w okolicach 2,11. Przebicie tego poziomu może skierować kurs w okolice ostatnich dołków 2,0785. Warto wcześnie zwrócić uwagę na poziom w okolicach 2,0870 tworzony przez dołki z lipca i sierpnia br.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here