Naga MarketsAUD/USDAUDUSDDaily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

W miniony tygodniu obserwowaliśmy korektę wzrostową na parze AUD/USD spowodowaną ogólną poprawą nastrojów na rynkach oraz odbiciem surowców. Kurs w piątek dotarł w okolice poziomu wsparcia 0.7015, a dodatkowo na wykresie dziennym wyrysował się pin bar, co może być zapowiedzią końca korekty. Kolejną strefą wsparcia, do której kurs obecnie powinien zmierzać jest 0.69, a przełamanie jej otworzy drogę do ostatnich dołków w pobliżu 0.6825.

EUR/NZDEURNZDDailyKorektę, ale spadkową, obserwowaliśmy w minionym tygodniu na parze EUR/NZD, po słowach Mario Draghiego o możliwym rozluźnieniu jeszcze bardziej polityki pieniężnej. EBC może obniżyć stopę depozytową o kolejne 10 p.b. do poziomu -0.2% i rozszerzyć program QE o kolejne 10 mld euro już na posiedzeniu w marcu b.r.

Niemniej jednak kurs w piątek dotarł do ważnego wsparcia 1.6550, a na wykresie dziennym dodatkowo pojawił się Pin Bar, co może sugerować koniec korekty. Z kolei najbliższe poziomy oporu to 1.6850 oraz szczyt z 20 stycznia b.r. w pobliżu 1.7150. Obecnie scenariusz prowzrostowy wydaje się bardziej realny.

EUR/GBP eurgbp-d1-admiral-markets-asOd dłuższego czasu euro umacnia się względem funta szterlinga. Aktualnie na interwale dziennym znajdujemy się tuż nad strefą popytu 0,747-0754. Przez strefę popytu przebiega również linia trendu wzrostowego, zakończenie korekty trendu wzrostowego w tym miejscu jest bardzo prawdopodobne. Poprzednie wzrosty zostały zakończone  w pobliżu silnego oporu 0,776. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu wzrostowego przynajmniej w okolicę ostatniego maksimum, jeżeli bykom uda się pokonać ostatni szczyt  to kontynuacja wzrostów może potrwać nawet w okolicę poziomu 0,80.

Dzisiejszego dnia nie ma publikacji danych makroekonomicznych, które mogłyby zmienić sytuację na wykresie pary walutowej EUR/GBP.

Już w najbliższą środę zapraszam na Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here