Naga MarketsEUR/CAD

eurcad[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote] W ciągu ostatnich siedmiu dni kurs pary EUR/CAD wzrósł o ponad 900 pipsów. Dzisiaj, jak na razie, udało się przełamać poziom oporu w okolicach 1,51. Powinno to otworzyć drogę do szczytów z końca sierpnia br. w okolicach 1.5435. Niemniej jednak, gdyby nie udało się trwale przełamać wspomnianego oporu i doszłoby do korekty, kurs ma szanse zatrzymać się  w okolicach silnego wsparcia 1.49.

Ostatnie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego rozczarowało inwestorów, co było sygnałem do umocnienia euro. Rynek oczekiwał mocniejszego obniżenia stopy depozytowej oraz rozszerzenia programu skupu obligacji, a nie tylko jego wydłużenie. Z kolei silne spadki cen ropy powodują sporą deprecjację dolara kanadyjskiego. Oba te czynniki mogą powodować dalszy ruch w górę pary EUR/CAD.

NZD/CAD

^AB7DE36A125EBC184687F0EA6888BE03FF300B4A8D2C4C3302^pimgpsh_fullsize_distr

Kolejna para walutowa z dolarem kanadyjskim może pochwalić się sporym ruchem w górę w ostatnim czasie, mniej więcej od połowy listopada br. W poniedziałek bykom udało się pokonać poziom oporu w okolicach 0.92. Kolejnym ważnym poziomem oporu są okolice 0.9350. Przełamanie tego obszaru powinno otworzyć drogę do szczytów z kwietnia br. w okolicach 0.9465. Gdyby jednak miało dojść w najbliższym czasie do korekty, poziom oporu 0.92 powinien obecnie pełnić rolę wsparcia.

W ostatnią środę Bank Rezerwy Nowej Zelandii obniżył stopę procentową o 25 p.b. do poziomu 2,5%. Mimo to nowozelandzka waluta umocniła sie, ze względu na jastrzębie wypowiedzi władz RBNZ na środowym posiedzeniu. Władze monetarne Nowej Zelandii zapowiedziały, że z dalszymi obniżkami stóp nie będą się spieszyć.

Już w następną środę zapraszam na Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here