Naga MarketsUSD/CAD – ważny opór pokonany

USDCADDaily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

W ostatnich dniach obserwowaliśmy korektę na parach z dolarem amerykańskim. Nie pomogły nawet dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Jednak nie dotyczy to pary USD/CAD, na której doszło dzisiaj do przełamania ważnego poziomu oporu w okolicach 1,3435. Silnym wzrostom z pewnością pomogły ostatnie spadki cen ropy, po tym jak OPEC nie podjął decyzji o  zmniejszeniu podaży ropy na ostatnim spotkaniu członków kartelu.

W najbliższym czasie może dojść do korekty, co nie jest niczym nadzwyczajnym w przypadku dużego ruchu, a następnie powinniśmy powrócić do wzrostów. Wspomniany poziom oporu powinien obecnie działać jak obszar wsparcia. Zatem jeżeli dzisiejszy dzień zakończy się na obecnych poziomach powinnyśmy w przyszłości obserwować ruch w okolice 1,38 -1,40; czyli do szczytów z połowy 2004 roku. Oczywiście kluczowe będzie posiedzenie FED, które odbędzie w przyszłym tygodniu.

AUD/USD – opór obroniony?

AUDUSDDaily

Równie ciekawie przedstawia się sytuacja na parze AUD/USD. Kurs po mocniejszym ruchu w górę dotarł do silnego oporu, który ma szanse zostać obroniony. Wydaje się, że poziom 0,74 nie jest w zasięgu kupujących. Na prawdopodobny koniec wzrostów wskazuje formacja Pina Bara, która pojawiła się na wykresie dziennym w okolicach oporu.  Prawdopodobnie w najbliższym czasie powinniśmy się kierować w stronę silnego wsparcia w okolicach 0,72 – 0,7175. Przełamanie tego obszaru może skierować kurs nawet w okolice 0,70; ale do tego droga jeszcze daleka. Kluczowe będzie przyszłotygodniowe posiedzenie FED.

Już w najbliższą środę zapraszam na Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić  na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na Trading – Twój Drugi EtatConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here