Naga MarketsGBP/CAD

GBPCADDaily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Od rana trwa korekta wzrostowa po mocnym ruchu spadkowym na parze GBP/CAD. Kurs zdołał przełamać poziom oporu w okolicach 2.0080 i obecnie znajduje się w pobliżu kolejnego 2.0160. Para wciąż znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym, który trwa od 18 stycznia br., a obecny ruch należy zaliczać jako korektę. Obrona wspomnianego poziomu 2.0165 będzie sygnałem powrotu do trendu. Z kolei przełamanie obszaru 2.0360 całkowicie zaneguje scenariusz spadkowy.

Dzisiaj wzrostom pomogły dobre odczyty PMI dla Wielkiej Brytanii. Jednak umacniająca się ropa powinna wspomóc spadki w dłuższym terminie.

USD/JPY

USDJPYDaily

W miniony piątek kurs pary USD/JPY wzrósł o ponad 300 pipsów. Udało się przełamać poziom oporu w okolicach 118.70 oraz 120.60. Obecnie para znajduje się w okolicach 121.50, którego przełamanie otworzy drogę do 122.50, a może nawet do szczytów z grudnia ub.r. w rejonie poziomu 123.50. Gdyby jednak w najbliższym czasie doszło do korekty spadkowej wspomniana strefa 120.60 powinna pełnić rolę poziomu wsparcia.

W piątek Bank Japonii zaskoczył rynki wprowadzającą ujemną stopę depozytową. Decyzja jest o tyle zaskakująca, że BoJ od 2013 roku zwiększa jedynie bazę monetarną, pozostawiając stopy procentowe na zerowym poziomie. Od minionego piątku zdecydował się również włączyć do swoje polityki monetarnej ujemne stopy procentowe.

Już 10 lutego br. odbędzie się kolejny Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na „Trading – Twój Drugi Etat„Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here