Naga Markets

Co będą obserwować inwestorzy giełdowi w czwartkowym raporcie o inflacji w USA?Gorsze niż oczekiwano odczyty indeksów cen konsumenckich w USA spowodowały jedne z największych jednodniowych wyprzedaży na giełdzie w 2022 r., służąc skupieniu uwagi inwestorów przed najnowszym wskaźnikiem inflacji detalicznej w czwartek. Oczekuje się, że wrześniowy odczyt CPI z Bureau of Labor Statistics, który śledzi zmiany cen płaconych przez konsumentów za towary i usługi, wykaże wzrost o 8,1% w porównaniu z rokiem poprzednim, spowalniając z 8,3% rok do roku obserwowanego w sierpniu, jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów przez Dow Jones.

Słaby rok dla S&P500!

S&P 500 spadł o 24,6% od początku roku do środy, zgodnie z danymi rynkowymi Dow Jones. Większość pojedynczych dni, które są odpowiedzialne za spadek, miała miejsce w okolicach raportów CPI lub wydarzeń związanych z Fed, powiedział Nicholas Colas, współzałożyciel DataTrek Research, w poniedziałkowej publikacji. Zauważył, że dwa z dziewięciu największych spadków indeksu S&P 500 w tym roku przypadły na dni, w których opublikowano dane o CPI. Bez tych dziewięciu dni spadkowych indeks S&P 500 wzrósłby o 8,6% od początku ubiegłego tygodnia, napisał Colas.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Na przykład S&P 500 odnotował największy dzienny spadek procentowy od czerwca 2020 r. w dniu sprawozdawczym CPI, kiedy indeks dużych spółek stracił 177,7 punktu, czyli 4,3%. 13 czerwca S&P spadł o 3,9% i zakończył bessę po tym, jak majowy raport o inflacji był gorszy niż oczekiwano, a CPI osiągnął najwyższy poziom od 40 lat. Trzy dni później indeks spadł o 3,3% po największej podwyżce stóp procentowych Rezerwy Federalnej od 1994 roku.

„Za każdym razem, gdy widzimy duże wyprzedaże, oznacza to, że zaufanie inwestorów zderzyło się z niepewnością makro”, ostrzegł Colas. „Historia pokazuje, że wyceny cierpią, gdy zdarza się to wielokrotnie. Ponieważ widzimy dalszą zmienność na rynku akcji, zachowaj skromne oczekiwania dotyczące wycen. Spadną, gdy wiadomości makro zostaną powitane rajdem, który się utrzyma, a nie takim, który zniknie kilka dni później.

Bloomberg poinformował, że analitycy JPMorgan kierowani przez Andrew Tylera spodziewają się, że w czwartek rynek akcji spadnie o 5%, jeśli wskaźnik inflacji przekroczy 8,3% z sierpnia. Jeśli wynik byłby zgodny z konsensusem, indeks S&P 500 spadłby o około 2%. Z drugiej strony, zespół prognozuje, że jakiekolwiek osłabienie inflacji poniżej 7,9% wywoła wzrost akcji, w którym indeks może skoczyć o co najmniej 2%.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułModerna startuje z wiadomościami o szczepionkach przeciwnowotworowych!
Następny artykułIle kosztuje euro 13.10.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w czwartek
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here