Naga MarketsParkiet Chicago Mercantile Exchange. W tym momencie jest pusty - tam również nastąpiła cyfryzacja handlu.
Parkiet Chicago Mercantile Exchange. W tym momencie jest pusty – tam również nastąpiła cyfryzacja handlu.

Wczoraj po południu na stronie CME Group ukazała się nota prasowa informująca o zamiarach zamknięcia dla traderów parkietu New York Mercantile Exchange. Inwestorzy fizycznie obecni będą na nowojorskim parkiecie jedynie do końca roku, później zastąpią ich komputery.


Głównym powodem takiej decyzji jest niewielki i wciąż spadający wolumen transakcji przeprowadzany przez traderów obecnych fizycznie na parkiecie giełdy. Obecnie stanowią one jedynie 0,3% całości handlu jaki odbywa się na NYMEX. Odpowiedzialnością za taki stan rzeczy obarcza się również komunikat który pojawił się na początku 2015 roku, a który ostrzegał przed możliwością handlu open outcry (głośne wykrzykiwanie ceny przez brokera). Efektem tego odnotowano spadek aktywności na rzeczywistym parkiecie o 54%, co przekłada się na 7500 kontraktów.

Sprawdź też Koniec 170-letniej tradycji – CME całkowicie rezygnuje z tradingu poprzez wykrzykiwanie cen

CME Group stwierdza, że takie posunięcie, choć zrywające z tradycją, pomoże inwestorom w jeszcze bardziej efektywnym handlu. Zamiast ogólnego zgiełku i krzyczących brokerów, na sali pojawią się komputery, z pomocą których handel będzie odbywał się błyskawicznie.

Pytaniem na które ciężko znaleźć odpowiedź jest: czy faktycznie ktokolwiek będzie żałował nowojorskiego parkietu. Jak zauważono w nocie prasowej, handel po ubiegłorocznym komunikacie praktycznie zamarł, a scen jak z tytułowego zdjęcia próżno było wypatrywać. Większość inwestorów idzie z duchem czasu i wraz z coraz większą informatyzacją przenosi swój handel przed komputerowy monitor. Jak wiadomo z ustnych przekazów, liczba obecnych na nowojorskim parkiecie brokerów waha się w przedziale 40-50.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa – odbicie od oporu przy 42.40
Następny artykułDaytrading: zlecenie oczekujące na NZDUSD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here