Naga MarketsGrupa CME z siedzibą w Chicago jako pierwsza zaoferowała klientom kontrakty terminowe na Bitcoina w grudniu 2017 roku. Na początku przyszłego roku na chicagowskiej giełdzie mają ruszyć opcje na BTC, dzięki którym klienci zyskają dodatkowe narzędzie przydatne przy zabezpieczaniu transakcji.


CME – po kontraktach terminowych, czas na opcje na BTC

CME Group uruchomiła handel na kontraktach futures na BTC równolegle z CBOE (Chicago Board Options Exchange), jednak ta druga instytucja wycofała swój produkt w marcu tego roku, w związku z czym CME Group pozostała jedynym dostawcą tego typu kontraktów w Stanach Zjednoczonych. Od grudnia 2017 roku miało miejsce 20 wygaśnięć, zaś średnie dzienne obroty to ok. 7 tys. kontraktów w ramach ponad 3300 aktywnych rachunków.

Celem uruchomienia handlu opcjami jest zapewnienie „dodatkowych narzędzi do precyzyjnego zabezpieczania pozycji oraz handlu”. Tak na temat mającej ruszyć na początku 2020 roku usługi wypowiedział się kierownik ds. indeksów akcyjnych oraz alternatywnych produktów inwestycyjnych w CME Group, Tim McCourt:

„W związku z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klientów oraz prężnym rozwojem naszych rynków związanych z handlem kontraktami terminowymi na Bitcoina, wierzymy, iż uruchomienia handlu opcjami zapewni naszym klientom dodatkową elastyczność w handlu oraz zabezpieczaniu ryzyka związanego z ceną Bitcoina. Nowe produkty mają na celu pomóc instytucjom oraz profesjonalnym traderom w zarządzaniu ekspozycją na rynku kasowym Bitcoina, a także zabezpieczaniu pozycji na kontraktach terminowych na Bitcoinie w ramach regulowanego środowiska giełdowego.”

W dniu 23 września rusza Bakkt

Z dniem 23 września oficjalnie wystartuje potencjalna konkurencja dla Grupy CME – giełda Bakkt oferująca fizyczne kontrakty futures na Bitcoina. Polegają one na tym, iż w momencie ich wygaśnięcia, klient otrzymuje rzeczywistą kryptowalutę, zamiast rozliczenia w formie gotówkowej. Dostępne będą kontrakty jednodniowe oraz 30-dniowe.

Wpłaty przyjmowane są już od 6 września za pośrednictwem Bakkt Warehouse (BW), który jest częścią Bakkt Trust Company i dysponuje zabezpieczeniami kryptograficznymi oraz fizycznymi stosowanymi przez największe instytucje finansowe i giełdowe, w tym NYSE. Warto wiedzieć, że BW jest spółką córką Intercontinental Exchange, do której należy także NYSE. Jako tzw. kwalifikowany powiernik, BW zobowiązany jest do przestrzegania wymogów regulacyjnych oraz zasad zrządzania odpowiadającym najwyższym standardom w branży finansowej.


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here