Naga MarketsW dniu swojego debiutu Bitcoin futures notowane na giełdzie CME testowały na otwarciu poziomy powyżej 20 tysięcy dolarów, osuwając się jednak w przeciągu dwóch pierwszych godzin o ponad 2 tysiące. Ostatecznie cena powracała do pułapu 19510.00.


Cena referencyjna dla kontraktów styczniowych na $19500

Ceny referencyjne dla kontraktów wygasających w kolejnych miesiącach prezentują się następująco: styczeń 2018 – $19500, luty 2018 – $19600, marzec 2018 – $19700 oraz czerwiec 2018 $19900, zgodnie z informacjami znajdującymi się na stronie grupy CME.

Źródło: CME Group

Do tej pory wolumen obrotu na kontraktach styczniowych wyniósł 637 kontraktów. Debiutujące 10 grudnia kontrakty futures CBOE cieszyły się więc większą popularnością (4 tysiące kontraktów). Pierwszego dnia zyskiwały prawie 20%. Tym razem start notowań kolejnych instrumentów finansowych opartych o wycenę Bitcoina nie przełożył się na skok wartości najstarszej z kryptowalut. Na giełdzie Bitstamp cały czas nie udało się pokonać okrągłego poziomu 20 tysięcy dolarów – obecne maksimum znajduje się 334 dolary poniżej.

CME Group przyciągnie więcej inwestorów instytucjonalnych?

Część ekspertów wierzy, że futuresy Bitcoinowe od CME Group mogą przyciągnąć więcej uwagi instytucjonalnej części rynku, ponieważ sposób obliczania cen kontraktów bazuje na cenach z kilku największych giełd, a nie tak jak w przypadku CBOE na notowaniach tylko jednej.

„Uruchomienie nowych kontraktów powinno zwiększyć presję cenową i pomóc w trwałym pokonaniu poziomu $20 tysięcy” – twierdzi Shane Chanel z ASR Wealth Advisers. „Inwestorzy są obecnie świadomi, że Bitcoin to pełnoprawne aktywo”

CME Group o planach wprowadzenia Bitcoinowych kontraktów terminowych informował już pod koniec października. W międzyczasie podobną decyzję sygnalizowało CBOE, które wyprzedziło konkurencją chicagowską giełdę w wyścigu o palmę pierwszeństwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here