Naga MarketsGrupa CME z siedzibą w Chicago, która już w grudniu 2017 roku jako pierwsza zaoferowała klientom kontrakty terminowe na Bitcoina teraz rozważa poszerzenie działalności o mining BTC. Plany takie przedstawił przynajmniej nominowany do zarządu CME Group Dante Federighi.


 

CME będzie wydobywać BTC?

Współzałożyciel Fortezza Forza RMC Fund LLC, który ma doświadczenie w inwestowaniu w przemysł energetyczny wyszczególnił swoje plany rozwoju CME w liście otwartym do akcjonariuszy. Wskazał on, że wydobycie BTC i innych kryptowalut pozwoli Grupie CME na stworzenie dodatkowego strumienia przychodów dla swoich udziałowców.

Jako jeden z trzech nominowanych na dyrektora klasy B-2 CME Group wskazał, że CME Group powinna dążyć do inwestowania w nowe linie biznesowe, takie jak zakłady energetyczne. Byłoby to korzystne dla akcjonariuszy, ponieważ nadmiar energii mógłby zostać wykorzystany do wydobywania kryptowalut.

– Niektórzy z naszych największych inwestorów, tj. BlackRock, przenoszą inwestycje do spółek, które koncentrują się na tworzeniu wartości dla wszystkich swoich udziałowców… Grupa CME musi wyjść naprzeciw temu trendowi, budując elektrownie słoneczne/wiatrowe/hydroenergetyczne, aby zasilać naszą globalną działalność. Następnie nadwyżkę energii należy skierować do kopalni BTC i innych kryptowalut.

Wskazał on także, że w Grupa mogłaby szybko wymieniać wydobyte kryptowaluty na waluty fiat:

– Choć wydaje się to poza naszymi głównymi kompetencjami, uważam, że to jest nasza sprawa: my, podobnie jak górnicy, dopasowujemy i rozliczamy transakcje. Natychmiast przekształcilibyśmy każdą nowo wydobytą kryptowalutę na fiat… To kolejny nowy strumień przychodów dla akcjonariuszy; głęboka wiedza w zakresie nowych technologii zmieniająca globalny krajobraz wymiany dla CME; oraz zwiększona alokacja przez inwestorów do przedsiębiorstw zorientowanych na ESG. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJak equity crowdfunding zrewolucjonizuje obecną dekadę? Łukasz Zgiep
Następny artykułWielka Brytania ostrzega przed kryptowalutowymi scamami związanymi z… koronawirusem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here