Naga MarketsTerry Duffy, CEO Chicago Mercantile Exchange (CME), przyznał w dniu wczorajszym, że największy na świecie operator giełdy kontraktów terminowych nie planuje w najbliższym czasie oferować kontraktów związanych z kryptowalutami innymi niż Bitcoin.


W wywiadzie dla Bloomberga przyznał on, że kontrakty terminowe na altcoiny nie mogą zostać uruchomione natychmiast, ponieważ są “wysoce niestabilne i nowe”, a firma nie może po prostu wymienić produktów przeznaczonych do handlu, aby “zobaczyć, dokąd zmierzają.”

Te artykuły również Cię zainteresują
“W mojej prawie czterdziestoletniej karierze, kontrakty terminowe na BTC mogły być najbardziej kontrowersyjnym wprowadzeniem produktu na rynek. Nie będę tam tylko pakować produktów, aby zobaczyć, dokąd zmierzają. Na razie będę czekać, by zobaczyć podejście do BTC” – powiedział Duffy w wywiadzie dla Bloomberga.

Według dyrektora CME, rynki kryptowalutowe są na tyle spolaryzowane i nieprzewidywalne, że jego firma rozwija się w tym kierunku powoli. Przyznał on jednak, że mimo, iż osobiście nie posiada BTC, to wierzy, że cyfrowe złoto może zmienić przyszłość finansów.

Według najnowszych danych dostarczonych przez CME Group, zmienność i łączny wolumen kontraktów terminowych na BTC w II kwartale 2018 roku stopniowo wzrastała. Kontrakty futures odnotowały 93% wzrost średnich dziennych wolumenów, podczas gdy liczba otwartych kontraktów na BTC przekroczyła 2400, co stanowiło 58% wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUOB: NZD/USD póki co poza zasięgiem 0.6900
Następny artykułBrett Steenbarger – poznaj artystę rynków i wygraj książkę!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here