Naga Markets


Mająca siedzibę w Chicago CME Group planuje zbadać zainteresowanie klientów na kontrakty terminowe na Ethereum. Przypomnijmy, giełda w tym tygodniu ogłosiła uruchomienie indeksu cenowego dla tej kryptowaluty. Już wtedy pojawiły się spekulacje, że to pierwszy krok w celu wprowadzenia instrumentów pochodnych powiązanych z tą kryptowalutą.

Podczas rozmowy z Bloombergiem, Tim McCourt powiedział, że CME ma zamiar zbadać grunt przed podjęciem kolejnych kroków związanych z Ethereum. Jeśli popyt na tego rodzaju instrumenty będzie wysoki, spółka zastanowi się nad ich wprowadzeniem. Podobnie było pod koniec zeszłego roku, gdy CME uruchomił kontrakty terminowe na Bitcoina.

McCourt podkreśla jednak, że na ten moment firma nie jest zainteresowana wprowadzeniem kontraktów terminowych na Ethereum. Widocznie musi przeprowadzić dogłębne badania, wtedy zarząd zdecyduje się zmienić decyzję. W przypadku instrumentów powiązanych z Bitcoinem cała procedura trwała około roku.

Co więcej, CME zastanawia się nad możliwością inwestowania w kontrakty na Bitcoina przy wykorzystaniu właśnie tej kryptowaluty, a nie dolarów, jak to miało miejsce dotychczas. „Widzimy silny popyt na tego rodzaju usługi. Inwestorzy ucieszyliby się z takiej innowacji” – powiedział entuzjastycznie McCourt.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here