Naga MarketsCME Group będące jedną z największych giełd opcji oraz FX, ogłosiło wczoraj osiągnięcie porozumienia z europejskim Financial Conduct Authority (FCA) dotyczące otwarcia nowego oddziału giełdy instrumentów pochodnych w Londynie.

Posiadające swoją główną siedzibę w Chicago, CME oferuje usługi w zakresie niemal wszystkich klas aktywów, w tym instrumenty pochodne, opcje, FX i posiada biura w każdym ważniejszym centrum handlowym na świecie. Pomimo słabszych wskazań finansowych w ostatnim czasie, grupa utrzymuje swój ekspansywny charakter i bardzo mocno zależało jej na otwarciu nowego oddziału w stolicy Anglii – ma to przyciągnąć jeszcze większą ilość klientów ze Starego Kontynentu do handlu derywatami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzmożone wysiłki przedsiębiorstwa zostały w końcu nagrodzone i brytyjskie FCA dało zielone światło do oficjalnego otwarcia spółki zależnej CME Europe Ltd. 27 kwietnia 2014 roku. Według Terry’ego Duffy’ego, prezesa i przewodniczącego wykonawczego CME Group „europejscy klienci coraz częściej szukają sposobów i usług pozwalających na zarządzanie ryzykiem i dostęp do płynności w granicach ich krajów. CME Europe pozwala obecnie lepiej obsługiwać klientów na Starym Kontynencie i rozszerzać ofertę o kolejne produkty. Dodatkowo, ulokowanie kolejnego oddziału w Londynie będącego centrum światowego handlu walutowego pozwoli nam jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby europejskich inwestorów.”

CME Group nie zamierza jednak na tym poprzestać. 27 kwietnia to data ważna nie tylko ze względu na otwarcie nowej siedziby, ale również równoległe przedstawienie nowej oferty FX, na której wprowadzenie podmiot musi uzyskać zgodę od FCA.

Nasza globalna strategia rozwoju nadal koncentrowała będzie się na naturalnym, organicznym wzroście. Uruchomienie domu clearingowego dla swapów OTC poprzez CME Clearing Europe w zeszłym roku i obecnie CME Europe jest wyraźnym krokiem w przód w obecnej strategii międzynarodowej. Grupa już zapowiada, że po osiedleniu się w Europie jej kolejnym celem jest rejon Azji i Pacyfiku, którego rynki ostatnio bardzo dynamicznie się rozwijają.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here