Naga Markets


CME Group, jeden z największych na świecie operatorów instrumentów pochodnych, podjęło kroki w celu wprowadzenia kontraktów terminowych na Ethereum. CME ogłosiło w poniedziałek, że nawiązało partnerstwo z grupą największych giełd kryptowalutowych na świecie w celu stworzenia indeksu cenowego Ethereum, który wprowadzi standaryzację ceny ETHUSD.

„Stopa referencyjna Ether oraz indeks cenowy zostały zaprojektowane, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynkowym. Dostarczenie transparentności cen oraz wiarygodnego źródła referencji cenowej jest kluczowym punktem rozwoju dla użytkowników Ethereum” – powiedział Tim McCourt z CME Group.

Oba wskaźniki będą obliczane przez brytyjską platformę tradingową Crypto Facilities, która w zeszłym tygodniu uruchomiła pierwsze regulowane kontrakty na Ethereum. Dane do wyceny kryptowaluty będą dostarczone przez dwie duże giełdy – amerykański Kraken i europejski Bitstamp.

To nie pierwszy ruch CME w kierunku stworzenia zaufanych kontraktów terminowych na kryptowaluty. W grudniu zeszłego roku firma uruchomiła pierwsze w historii kontrakty na cenę Bitcoina. Takie ruchy zwiększą ekspozycję inwestorów instytucjonalnych na kryptowaluty, których renoma jako nowej klasy aktywów staje się coraz solidniej unormowana. Ponadto istnienie takich instrumentów pozwoli na hedging kopalniom kryptowalutowym, dzięki czemu będą mogły jeszcze bardziej zwiększyć swoje zyski.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here