Naga MarketsOperator największej światowej giełdy instrumentów pochodnych, CME Group, ogłosił 31 października prace nad wdrożeniem kontraktów futures na Bitcoina (BTC), które mają zostać zakończone w czwartym kwartale 2017 roku. Krok niewątpliwie będzie kolejną istotną cegiełką w procesie popularyzacji kryptowalut – w momencie publikacji komunikatu prasowego, notowania Bitcoina znalazły się na nowych, rekordowych maksimach.


Odpowiedź na rosnącą popularność rynku kryptowalutowego

Nowe kontrakty futures będą rozliczane w gotówce w oparciu o stawkę referencyjną Bitcoin CME CF (BRR), która służy jako jednodniowa stopa referencyjna wyrażająca cenę Bitcoinów w dolarach amerykańskich.

„Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie klientów dynamicznie rozwijającymi się rynkami kryptowalutymi, zdecydowaliśmy się wprowadzić kontrakty futures na Bitcoina” – powiedział Terry Duffy, prezes i dyrektor generalny CME Group. „Jako największy na świecie regulowany rynek wymiany walutowej, CME jest naturalną przystanią dla nowych technologii, zapewniając inwestorom transparentność, rzetelne ceny oraz możliwość przenoszenia ryzyka”.

CME Group przy współpracy z Crypto Facilities Ltd. od listopada 2016 wylicza oraz publikuje BRR, który agreguje przepływy handlowe z największych giełd wymiany BTC (Bitstamp, GDAX, itBit oraz Kraken obecnie wchodzą w skład koszyka).

„Jesteśmy podekscytowani mogąc pracować z CME Group nad nowym produktem, ciesząc się, że BRR posłuży jako podstawa wyceny nowych kontraktów” – komentuje Timo Schlaefer, prezes Crypto Facilities. „BRR już wielokrotnie udowadniał swoją transparentność w odzwierciedlaniu światowego handlu BTC/USD, stając się odniesieniem dla wielu instytucji finansowych, przedsiębiorstw tradingowych i dostawców płynności”.

Decyzja o wprowadzeniu kontraktów futures poparta była między innymi twardymi danymi liczbowymi. Rynek spot Bitcoina każdego dnia wyceniany jest na $1,5 miliarda dolarów, a jak informowaliśmy wczoraj jego łączna kapitalizacja przekroczyła ponownie pułap $100 miliardów.

Bitcoin na nowych, historycznych maksimach

W związku z opublikowaną informacją notowania BTC/USD wyraźnie zyskiwały, rozrysowując nowe ATH (zysk w trakcie sesji wtorkowej to +3,86%). Jest to więc kolejna sesja z rzędu, podczas której Bitcoinowi udało się pokonać dotychczasowe maksima.

Wzrosty są pozytywną reakcją na komunikat CME Group. Uzupełnienie oferty największej światowej giełdy derywatów o futures na Bitcoina będzie bowiem szansą na ponowne zwiększenie jego popularności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here