Naga Markets


Brexit Wielka Brytania i UKDwa kluczowe rynki wychodzą z Wielkiej Brytanii, ponieważ Brexit zmusza firmy finansowe do umieszczenia większej części infrastruktury handlowej w Unii Europejskiej, której UK nie będzie już członkiem.


CME Group Inc. przenosi kontrakty terminowe na walutę obcą. Transakcje, których obroty wynoszą około 15 miliardów dolarów dziennie zmieniają miejsce z Londynu do Amsterdamu, podczas gdy Cboe Global Markets Inc. przenosi większość europejskich akcji na rynek holenderskiej stolicy po Brexitcie.

Ostatnie ruchy są zgodne z decyzją CME z ubiegłego roku o przeniesieniu do Amsterdamu rynkowego finansowania krótkoterminowego o wartości 200 miliardów euro dziennie (227 miliardów dolarów). W związku z tym, że centra handlowe przenoszą działalność w celu spełnienia wymogów, zgodnie z którymi handel europejski odbywa się na zatwierdzonym rynku europejskim, Cboe zmierza w kierunku Amsterdamu, aby chronić płynność. Zamiast powielać handel akcjami, chcemy uniknąć sytuacji braku płynności, która mogłaby zakłócić funkcjonowanie rynku”- powiedział David Howson, dyrektor operacyjny w Cboe Europe.

Firmy handlujące europejskimi akcjami na rynkach Cboe – obecnie najbardziej ruchliwymi na kontynencie – będą musiały połączyć się z Amsterdamem. Cboe codziennie obsługuje 7 miliardów euro (8 miliardów euro) europejskich akcji. Londyńska firma będzie nadal nadzorować 3 miliardy euro dziennych transakcji na rynku szwajcarskim i brytyjskim. Opłaty transakcyjne, które obecnie generują wpływy podatkowe dla Skarbu Zjednoczonego Królestwa, w przyszłości trafią do władz holenderskich.

Pozyskiwanie waluty

Dział FX EBS CME, który nabył w ubiegłym roku w ramach przejęcia NEX Group Plc, obsługuje około 15 miliardów dolarów transakcji terminowych i swapów dziennie w swoim systemie obrotu.. zeczniczka CME powiedziała, że wielostronna platforma handlowa firmy z siedzibą w Amsterdamie rozpocznie handel terminowy i swapowy 18 marca.Wielka Brytania jest obecnie na dobrej drodze do opuszczenia Unii Europejskiej 29 marca. Rynek spotów walutowych EBS, jeden z największych na świecie, z obrotami o wartości 76 miliardów dolarów dziennie , pozostanie w Londynie, powiedziała rzeczniczka.

Transakcje terminowe i swapy walutowe pozwalają firmom zabezpieczyć się przed przyszłymi wahaniami wartości walut. Biorąc pod uwagę, że Brexit prawdopodobnie spowoduje zmianę kursu funta w stosunku do euro w tym roku, CME spodziewa się, że rynek tych instrumentów będzie rósł. BrokerTec, oddział CME o stałym dochodzie, ogłosił pod koniec ubiegłego roku, że przeniesie swój europejski rynek repo o wartości 200 miliardów euro dziennie oraz swój mniejszy europejski rynek obligacji skarbowych do Amsterdamu na czas do Brexitu. CME i Cboe nadal oczekują na zatwierdzenie przez holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here